به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، در حالي كه اعلام شده بود قيمت مرغ از سه روز پيش تك نرخي (هر كيلو ۵۲۰۰ تومان) شده است، گزارشهاي ميداني از سطح بازار حاكي از آن است كه مرغ در نقاط مختلف شهر همچنان به قيمتهاي متفاوت فروخته ميشود. در حال حاضر قيمت خردهفروشي مرغ در كشور به ۶۷۰۰ تا ۷۷۰۰ تومان هم رسيده است.

در این باره یکی از مرغ‌فروشان درباره دلایل اجرا نشدن عرضه مرغ تک نرخی به خبرنگار ایسنا گفت: ما هم خبر کاهش قیمت مرغ را شنیده‌ایم ولی زمان اجرایی شدن آن در همه مغازه‌ها مشخص نیست و ما مرغ را به قیمت روز به فروش می‌رسانیم.

فروشنده دیگری هم گفت: امروز مرغ را به قیمت هر کیلو ۶۷۰۰ تومان عرضه می کنیم و فعلا مرغ ارزان نشده است.

اظهارات فروشندگان مرغ در حالی است که مدیر بازرسی و نظارت اصناف تهران، ضمن بیان این که عرضه مرغ تک نرخی به ما ابلاغ شده است، تاکید کرده که با توجه به این ابلاغ روند نظارتی روی مراکز و مغازه‌های مرغ‌فروشی تشدید خواهد شد.

وی ضمن اعلام شماره ۱۲۴ اظهار کرده که مردم در صورت بروز تخلف می‌توانند با این شماره تماس بگیرند و موضوع را گزارش دهند.

البته در این میان تلاش مسئولان برای کاهش قیمت مرغ همچنان ادامه دارد.

در همین راستا به تازگی کشتی حامل مرغ‌های منجمد در بندر شهید رجایی پهلوگیری کرده است. در این رابطه معاون گمرک از ورود ۳۲ کانتینر گوشت مرغ به کشور خبر داده و گفته که این محموله از کشورهای ترکیه و برزیل وارد ایران شده است.

محمدرضا نادری توضیح داده که بنا به درخواست وزیر صنعت، معدن و تجارت، این محموله بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی وارد کشور شد و ما یک هفته کاری مهلت دادیم تا بعدا حقوق و عوارض گمرکی این محموله وارداتی پرداخت شود.

واردات ۳۲ كانتينر گوشت مرغ به كشور در حالي انجام ميشود كه پيش از آن مسوولان بارها از بازگشت مرغ به قيمتهاي سابق در آينده نزديك خبر داده بودند.