به گزارش افکارنیوز، مریم مجتهدزاده درگفتگو با مهر با اشاره به مصوبات سومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده گفت: در این جلسه بازنگری و اصلاح سرفصل دروس رشتههای تحصیلی دانشگاهی مرتبط با خانواده مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد به منظور انسجام و راهبری سیاستهای معطوف به خانواده در کشور و پایش عملکرد دستگاههای اجرایی "مرکز رصد وضعیت زنان و خانواده" در کشور ایجاد شود.

رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه سازمان صدا و سیما باید به منظور انسجام و راهبری سیاستهای معطوف به خانواده در کشور " شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی خانواده " را ایجاد کند، گفت: همچنین سازمان صدا و سیما موظف شد " شبکه مستقل رادیویی و تلویزیونی خانواده " را راه‌اندازی کند. همچنی مصوب شد قوه قضائیه با همکاری نیروی انتظامی برای ارتقای نظام حقوقی خانواده مبتنی بر اصول فرهنگ اسلامی و ایرانی، بخش ویژه " ضابط خانواده " را ایجاد کند.

مشاور رئیس جمهور در امور زنان، تهیه و تدوین دستورالعمل نظام جامع حمایت بهداشتی، پزشکی و تغذیه مادران دردوران بارداری و شیردهی وحضانت فرزندان تا هفت سالگی را به عنوان یکی از اولویتهای اجرایی سال ۹۱ عنوان کرد.

وی بیان کرد: به منظور توسعه، اصلاح و ساماندهی مراکز ارائه خدمات به آسیب دیدگان اجتماعی، تهیه آیین نامه اجرایی " ساماندهی زنان آسیب پذیر و آسیب دیده " و " نظام جامع سلامت اجتماعی خانواده ایرانی " و نیز شاخصهای مربوط به آن بر پایه آموزه‌های اسلامی مصوب شد.

مجتهد زاده، اجرای برنامه " تقویت و ساماندهی مؤسسات خیریه، مراکز مربوط به حمایت و وساطت در امر ازدواج و معرفی افراد هم کفو به یکدیگر " را از سایر اقدامات در دست اجرا دانست.

مجتهد زاده از نهایی شدن طرح بیمه زنان خانه دار خبرداد و گفت: این طرح تا روز خانواده نهایی خواهد شد.