عبدالعلی صاحب محمدی بيان داشت كه بر اساس برنامه ابلاغی دولت، وزارت راه در دو محور انتقال نیروها و انتقال سازمانهای و شرکتهای تابعه موضوع را پیگیری می کند.

به گزارش مهر، وی افزود: براساس تسهیلات اعلام شده از سوی دولت برای افرادی که بخواهند از تهران خارج شوند، تعدادی از کارکنان این وزارتخانه علاقه خود برای رفتن به دیگر شهرستانها را اعلام کرده اند.
صاحب محمدی اظهار داشت: دو دسته از کارکنان درخواست انتقال داشتند؛ یکی کارکنان رسمی و پیمانی و دسته دیگر کارکنان مشمول قانون کار که این دسته شامل قانون انتقال نمی شوند.

وی ادامه داد: حکم افرادی که مشمول قانون انتقال هستند در حال سیر مراحل صدور حکم است، ضمن اینکه پیگیری برای دریافت قانون به نحوی که کارکنان تابع قانون کار نیز مشمول انتقال شوند، جریان دارد.

وی از راهکاری برای خارج کردن زیر مجموعه های وزارت راه و ترابری سخن گفت و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با به کار بردن تمهیدات ویژ، ه شرایطی را در استانها به وجود آوریم که خود به خود وظایف زیرمجموعه ها منتقل شده و در نتیجه این سازمانها و شرکتها با کمترین هزینه و با سرعت مناسب‌تر منتقل شوند.

معاون وزیر راه و ترابری در خصوص زمان نهایی شدن این برنامه اظهار داشت: این فرایندی است که کارکنان، سازمان و شرکتها، استانها در سه گوشه آن هستند و هماهنگی بین آنها نیاز به صرف وقت دارد. بنابراین نمی توان گفت این کار چه زمانی به اتمام میرسد ولی می توان اعلام کرد از هم اکنون کار آغاز شده است.