به گزارش افکارنیوز به نقل از دنیای اقتصاد،رشد نرخ ارز سبب شد قیمت خودروهای خارجی در بازار افزایش پیدا کند.

بر این اساس می‌توان گفت قیمت این خودروها بین یک تا پنج میلیون تومان بالا رفته است. در این بین می‌توان به افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت یاریس هاچ‌بک اشاره کرد، در حال حاضر این خودرو در بازار ۴۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین هر دستگاه اسپورتیج از محصولات شرکت کیا با ۲ میلیون تومان افزایش قیمت همراه بوده و در حال حاضر ۹۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در مورد قیمت مزدا ۲ هم می‌توان به افزایش یک میلیون تومانی اشاره کرد به طوری که در حال حاضر این خودرو ۳۸/۵ میلیون تومان معامله می‌شود. قیمت هر دستگاه مزدا ۳ نیز با ۲ میلیون تومان افزایش، این روزها به ۶۵ میلیون تومان رسیده است.

هر دستگاه هیوندایی I۲۰ نیز با ۱/۵ میلیون تومان افزایش قیمت، ۴۳.۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و در مورد قیمت هیوندایی I۳۰ نیز می‌توان به افزایش ۲ میلیون تومانی و عرضه این خودرو با قیمت ۵۴ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

قیمت هر دستگاه آزرا گرانجو نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۱۱۱ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه جنسیس با رشد ۳ میلیون تومانی به قیمت ۱۱۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

سوناتا نیز با افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی همراه بوده و هماکنون هر دستگاه از این خودرو ۸۳ میلیون تومان خرید و فروش میشود.