به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز ، ادامه نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت سیاسی خاورمیانه و کاهش احتمالی تولید نفت دریای شمال در ماه سپتامبر تاثیر زیادی در افزایش چشمگیر قیمت نفت برنت داشته است.

بر اساس این گزارش، کاهش غیرمنتظره و چشمگیر ذخایر نفتی آمریکا نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است. بر این اساس قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن برای تحویل در ماه سپتامبر با ۲ سنت کاهش به ۱۱۶.۲۳ دلار رسیده است. قیمت نفت برنت روز گذشته بیش از ۲.۲۲ دلار افزایش یافت و به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید.

در بازار نیویورک نیز قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر با ۸ سنت کاهش به کمتر از ۹۴.۲۵ دلار رسیده است. به اعتقاد کارشناسان انرژی، امیدواری سرمایه گذاران نسبت به اجرای سیاستهای انبساطی بیشتر پولی از سوی بانکهای مرکزی بزرگ جهان نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است.

سازمان همکاری های اسلامی نیز در نشست شب گذشته خود در مکه عضویت سوریه در این سازمان را به حالت تعلیق در آورده است. میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته ۳.۷ میلیون بشکه کاهش داشته است .