عبدالرضا ترابي درگفتوگو با فارس تمهيدات درنظر گرفته شده پيش از اجراي قانون هدفمندي يارانهها را از مهمترين نكاتي برشمرد كه موجب اجراي صحيح قانون شده است و اظهار داشت: مجلس و دولت همكاري هاي خوبي را براي اجراي قانون هدفمندي يارانه ها انجام دادند و سخنان رئيس جمهور در تلويزيون تاثير زيادي در اجراي بهتر اين قانون داشت.

این نماینده مجلس، با بیان اینکه آزادسازی یکباره قیمت حامل‌های انرژی ممکن است در یک مقطع کوتاه افزایش تورم را به همراه داشته باشد، تصریح کرد: ولی هم اکنون با توجه به گزارش‌های حاصله ۲۵ هزار بازرسی از بازار و مراکز فروش مایحتاج مردم رسیده که بیانگر کنترل قیمت‌ها توسط دولت است.

ترابی اضافه کرد: با توجه به رایزنی‌های دولت و مجلس با بخش خصوصی به طور قطع این طرح نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت. قیمت‌های حامل های انرژی حتی کمتر از قیمت آب بود و با آزادسازی قیمت ها واقعی تر شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی در ادامه گفت: ارزانی انرژی موجب قاچاق منابع ملی به سایر کشورها شده بود ولی به طور حتم واقعی سازی قیمت‌ها موجب جلوگیری از این قاچاق خواهد شد.

وی صرفه جویی مردم را در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را از دیگر اثرات اجرای قانون مذکور عنوان و اضافه کرد: هم‌اکنون در کشورهای پیشرفته مردم در استفاده از حامل‌های انرژی صرفه‌جویی می‌کنند و مردم ایران نیز باید برای رشد و توسعه کشور این رویه را پیش بگیرند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رشد اقتصادی نیازمند تامین زیرساخت‌های لازم است، افزود: باید ناوگان حمل‌ونقل در کشور به ویژه شهرهای بزرگ گسترش یابد تا مردم مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

ترابی در ادامه این گفت‌وگو در مورد چگونگی تعیین نرخ‌های سود بانکی برای سال آینده در راستای اجرای بهتر قانون هدفمندی یارانه‌ها، تصریح کرد: آنچه در مجلس برای سود تسهیلات بخش‌های کشاورزی و صنعتی به تصویب رسیده معادل ۱۲ درصد و بخش‌های تجاری ۱۴ درصد است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: ‌ بانک‌های خصوصی هم باید در این زمینه بیشتر همکاری کنند.

وي تاكيد كرد: دولت بايد حمايت از پروژههاي عمراني را از سهم درآمد هدفمندي كه در اختيار خود است، انجام دهد تا با اين امر مشكلات اين پروژهها برطرف شود.