به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ نوشت: قیمت جهانی نفت در حالی برای سومین روز متوالی افزایش داشته که میزان ذخایر انرژی آمریکا در هفته گذشته بیشتر از پیش بینی های اولیه کاهش یافته است .

بر اساس این گزارش، قیمت نفت امروز با رشد ۰.۹ درصدی روبرو شده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز گذشته اعلام کرد میزان ذخایر انرژی این کشور طی هفته گذشته بیش از ۵.۴ میلیون بشکه کاهش داشته است.

بر این اساس، رییس بانک مرکزی چین نیز تاکید کرد احتمال کاهش مجدد نرخ بهره بانکی و نرخ ذخیره قانونی در این کشور وجود دارد.

کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که احتمال اجرای سیاستهای انبساطی بیشتر از سوی فدرال رزرو آمریکا در نشست آتی زیاد است.

بر این اساس قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه اکتبر با ۹۱ سنت افزایش به بیش از ۹۸.۱۷ دلار رسیده است. قیمت نفت سبک آمریکا روز گذشته نیز با ۰.۴ درصد افزایش به بیش از ۹۷.۲۶ دلار رسیده بود.

در بازار لندن نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اکتبر با ۹۲ سنت افزایش به بیش از ۱۱۵.۸۳ دلار رسیده است.