به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، رستم قاسمي در ديدار رييسجمهوري و اعضاي هيات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامي كه به مناسبت هفته دولت برگزار شد، افزود: با برنامه ريزی انجام شده در حال حاضر بجز دو ميدان، در همه ميادين مشترك نفت و گاز فعاليم كه در دو ماه آينده در اين دو ميدان نيز توليد آغاز می شود و در مجموع يك ميليون بشكه نفت از اين ميادين استحصال خواهد شد.

قاسمی درباره میدان پارس جنوبی نیز گفت: ۵۶ میلیارد دلار کار در جریان در این منطقه داریم که با به ثمر رسیدن این سرمایه گذاری، در ۳ سال آینده میزان تولید میعانات گازی به ۱.۲ میلیون بشکه و تولید گاز به ۱.۲ میلیارد متر مکعب خواهد رسید.

وزیر نفت گفت: در دولت‌های نهم و دهم در مجموع ۱۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی داشته‌ایم که ۵ برابر دولتهای قبلی است.

قاسمی با اشاره به تلاش دشمن برای تحریم نفتی افزود: به یاری خداوند و همت متخصصان داخلی، نهضت ساخت تجهیزات در داخل کشور را آغاز کرده ایم که با برنامه ریزی انجام شده، ‌امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور، به صادر کننده اینگونه تجهیزات نیز تبدیل شویم.

وزیر نفت همچنین، از بهره مندی ۱۵ هزار روستا از گاز در دولتهای نهم و دهم خبر داد و گفت: تولید فراورده‌های نفتی به ۲۶۲ میلیون لیتر رسیده است.

قاسمی این نکته را مورد اشاره قرار داد که براساس اجرای طرح هدفمندی، مصرف بنزین از ۶۷ میلیون لیتر در سال ۸۴ به ۵۹ میلیون لیتر کاهش یافته است، در حالیکه اگر طرح هدفمندی اجرا نمی شد میزان مصرف بنزین در سال جاری به ۱۳۰ میلیون لیتر می رسید.

وی همچنين صرفهجويی بوجود آمده از اين طريق را ۳۰ ميليارد دلار اعلام كرد.