به گزارش افکار به نقل از فارس ، بازار سيمكارت تلفن همراه همزمان با اجراي طرح هدفمندي يارانه ها بدون جنب و جوش و تقاضا سپري مي شود و فعالان بازار معتقدند كه اين وضعيت تا پايان سال بدون تغيير ادامه مي يابد.

اشباع بازار تلفن همراه از سیم‌کارت های اعتباری و ضریب نفوذ ۷۰ درصدی موبایل در کشور باعثشده تا تقاضای برای این کالای ارتباطی به مرور کاهش یابد و به همین دلیل این روزها بازار سیم‌کارت رونق سالهای گذشته را از دست داده است.

هم اکنون تقاضا برای خرید سیم‌کارتهای دائمی به حداقل رسیده و اکثر خریداران ترجیح می دهند سیم‌کارت های اعتباری داشته باشند. در همین حال فروشندگان بازار معتقدند که اجرای طرح هدفمندی یارانه ها نیز بر تصمیم مردم برای خرید سیم‌کارت تاثیر گذاشته و اغلب آنها تا تثبیت قیمتها برای خرید این کالا دست نگهداشته اند.

بازار سیم‌کارت تلفن همراه در هفته ای که گذشت روزهای آرامی را پشت سر گذاشت به نحوی که کد یک سیمکارت دائمی با همان قیمت هفته های گذشته حدود ۵۶۰ تا ۶۰۰ هزار تومان با توجه به شماره آن در نوسان قیمت بود که شماره های رند آن قیمت بسیار بالاتری داشت.

در همین حال سیمکارت های دائمی صفر کدهای " ۲ "، " ۳ " و " ۴ " به ترتیب حدود قیمت ۶۳۰،۵۶۰ و ۴۰۰ هزار تومان داشت و قیمت فروش کارکرده این کدها ۳۷۵،۳۱۰ و ۲۵۵ هزار تومان اعلام شد.

سیمکارت های صفر کدهای " ۵ "، " ۶ "، " ۷ " و " ۸ " در بازار آزاد حدود ۳۷۵،۳۶۰، ۳۳۵ و ۳۰۰ هزار تومان فروخته شد که کدهای کارکرده آن نیز به ترتیب ۲۴۰،۲۳۰، ۲۱۰ و ۲۰۰ هزار تومان قیمت داده شد.

فروشندگان بازار قیمت خرید این سیمکارت ها را حدود ۲۰ هزار تومان کمتر عنوان کردند و قیمت این سیمکارتها با توجه به کد و شماره در مناطق مختلف تهران تا حدودی متفاوت است.

در بازار آزاد تهران سیمکارتهای اعتباری ۹۱۹ همراه اول حدود ۱۰ هزارتومان، سیمکارتهای اعتباری ایرانسل ۵ هزار تومان و تالیا حدود ۷ هزار تومان به فروش می رود. تقاضا برای سیمکارتهای ۰۹۱۰ همراه اول و سیمکارتهای دائمی ایرانسل بسیار انگشت شمار است.