به گزارش افکارنیوزمحمد یوسفی در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: قیمت بازار و تولید داخل همواره در چرخه‌ای هستند که در صورت معیوب بودن آن تولید داخل ضربه می‌بیند.

رئیس هیئت مدیره پرورش دهندگان مرغ کشور افزود: براساس آمارها ۲۰ هزار تن مرغ وارد کشور شده و ۲۰۰ هزار تن هم ثبت سفارش شده است که به مرور وارد می‌شود.

وی افزود: این در حالی است که ماهانه با تولید ۱۴۵ هزار تن ۱۵ درصد بیش از نیاز ۱۳۰ هزار تنی کشور تولید داریم.

یوسفی گفت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده درب مرغداری به ۳۱۰۰ تومان رسیده است.

به گفته یوسفی ۹۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کشور انجام می‌شود که به تدریج به ماهانه ۱۰۰ میلیون قطعه می‌رسد و مفهوم آن این است که تولید ما بزودی به ماهانه ۱۶۰ هزار تن خواهد رسید.

وی تصریح کرد: این تولید نیازمند مدیریت است تا در چرخه آن اختلالی پیش نیاید وگرنه قیمت برای تولیدکننده یکی از عوامل مهمی است که در صورت عدم کنترل می‌تواند موجب کاهش جوجه‌ریزی، کاهش مرغ گوشتی و تخم‌گذار در آینده شود.

وی همچنین گفت: در حال حاضر اگرچه تامین و توزیع خوراک دام مناسب‌تر شده اما قیمت آن حتی نسبت به زمان اوج آن در یک ماه اخیر ۱۵ درصد در مورد ذرت و ۵ الی ۶ درصد در مورد کنجاله سویا افزایش دارد.

به گفته یوسفی در حال حاضر هر کیلوگرم ذرت در بنادر کیلویی ۷۰۰ تومان و تحویل در مرغداری ۷۲۰ تومان است و کنجاله سویا هم به کیلویی ۱۱۰۰ تومان رسیده است.

وی پیش بینی کرد با آغاز برداشت ذرت علوفهای در کشور طی یک ماه آینده کاهش قابل ملاحظهای در قیمت ذرت ایجاد شود.