به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز نوشت: در یک نشست غیر رسمی با حضور کارشناسان شورای امنیت ملی آمریکا، وزارت انرژی آمریکا و سایر مقامهای رسمی بخش انرژی آمریکا نگرانی های زیادی در خصوص تاثیر ناچیز استفاده از ذخایر راهبردی انرژی این کشور بر قیمت جهانی نفت و قیمت سوخت و فرآورده های پالایشگاهی مطرح شده است.

بر اساس این گزارش دو مقام آگاه و نزدیک به این مذاکرات تاکید کردند، این نشست در حالی برگزار شده است که احتمالات در خصوص اقدام دولت آمریکا برای استفاده از ذخایر راهبردی انرژی این کشور افزایش یافته است. بر این اساس دولت آمریکا قصد دارد با هدف کاهش تاثیرات منفی افت صادرات و تولید نفت ایران بر بازارهای جهانی انرژی، بخشی از ذخایر راهبردی انرژی خود را استفاده کند.

آمریکا هم اکنون نزدیک به ۷۰۰ میلیون بشکه ذخایر نفت خام در اختیار دارد. برخی کارشناسان انرژی دولت آمریکا بر این باورند که پالایشگاههای این کشور ظرفیت کافی برای پالایش نفت آزاد شده از ذخایر راهبردی انرژی این کشور را ندارند. یک مقام آگاه در این باره تاکید کرد هیچ یک از کارشناسان رسمی انرژی در دولت آمریکا معتقد نیستند که استفاده از ذخایر راهبردی انرژی موجب کاهش قیمت جهانی نفت خواهد شد.

مقامهای دولت آمریکا به شدت نگران افزایش قیمت نفت در هفته های آینده هستند . این گزارش افزود تا کنون کشورهای آلمان و ایتالیا با پیشنهاد آمریکا برای استفاده از ذخایر راهبردی انرژی مخالفت کرده اند . فرانسه و انگلیس نیز از این پیشنهاد حمایت و استقبال کرده اند .