طي تيرماه امسال بيش از سه هزار و ۳۰۰ تن انواع كالا به ارزش بيش از ۱۴ ميليون دلار از كشور آمريكا به ايران وارد شده است كه اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته بيش از سه هزار و ۳۲ تن به ارزش بيش از ۱۱ ميليون دلار بود.

به گزارش ایسنا، میزان واردات ایران از کشور آمریکا در تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال ۸۸ از نظر وزن و ارزش به ترتیب هشت و ۲۳ درصد رشد داشته‌ است.

البته این میزان تغییرات در مجموع چهار ماهه امسال ۸۰ درصد کاهش در وزن و ۲۸ درصد کاهش در ارزش را نشان می‌دهد.

براین اساس در چهار ماهه نخست امسال ایران بیش از ۱۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۸ میلیون دلار از کشور آمریکا وارد کرده است که این میزان در چهار ماهه ابتدایی سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن و به ارزش بیش از ۶۷ میلیون دلار بود.

همچنین در بخش صادرات نیز صادرات غیرنفتی ایران به کشور آمریکا در تیر ماه امسال با رشد ۱۶۶ درصدی در وزن و ۱۸۹ درصدی در ارزش مواجه بوده است.

طی این مدت بیش از ۵۵۰ تن انواع کالای ایرانی به ارزش بیش از ۱۶ میلیون دلار از ایران به آمریکا صادر شده است که این ارقام در تیر ماه سال ۸۸،۲۰۶ تن کالا به ارزش بیش از پنج میلیون دلار بود.

در مجموع چهار ماهه امسال نیز میزان صادرات ایران به کشور آمریکا از نظر وزن و ارزش به ترتیب شش و ۷۶ درصد افزایش داشته است.

بر این اساس طی این مدت بیش از هزار و ۳۰۰ تن انواع کالای ایرانی به ارزش بیش از ۳۴ میلیون دلار به کشور آمریکا صادر شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته بیش از هزار و ۲۰۰ تن به ارزش بیش از ۱۹ میلیون دلار بود.

همچنين طبق اعلام گمرك جمهوري اسلامي ايران، تراز بازرگاني مبادله تجاري ايران و آمريكا بيش از ۱۳ ميليون و ۳۳۱ هزار دلار به نفع كشور آمريكاست. چرا كه طي اين مدت در مقابل حدود ۳۵ ميليون دلار صادرات غيرنفتي ايران به آمريكا بيش از ۴۸ ميليون دلار ايران از كشور آمريكا واردات داشته است.