احمد مداح امروز در حاشیه افتتاح دفتر استانی بنیاد امور نخبگان کهگیلویه و بویر‌احمدر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به شرایط احراز درجه نخبگی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت در المپیادهای علمی داخل و خارج کشور، موفقیت در جشنواره‌های فارابی و خوارزمی و دریافت مدال از این دو جشنواره، کسب رتبه‌های برتر کنکور سراسری و شاگرد اول شدن در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله این شرایط است.
وی به تسهیلات مادی و معنوی بنیاد امور نخبگان در این زمینه اشاره کرد و افزود: نخبگان متأهلی که زیرپوشش این بنیاد باشند، به سفر حج عمره اعزام می‌شوند.
مداح در همین زمینه یادآور شد: نخبگان مشمول خدمت سربازی می‌توانند با ارائه طرح خود به مؤسسات صنعتی و تحقیقاتی خدمت سربازی را همزمان با ارائه طرح در همان مؤسسه یا سازمان سپری کنند.
وی به سایر تسهیلات مربوط به نخبگان اشاره کرد و گفت: وام قرض‌الحسنه ۳ تا ۵ میلیون تومانی ویژه نخبگان از جمله تسهیلات پرداختی در این زمینه است.
مداح به کمک هزینه تحصیلی نخبگان و سقف پرداخت آن اشاره کرد و گفت: نخبگانی که موفق به کسب رتبه‌های علمی شوند، ماهیانه کمک هزینه تحصیلی از ۱۴۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در مقطع دکترا را دریافت می‌کنند.
مدیر‌کل امور حقوقی و مجلس بنیاد نخبگان به وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن نخبگان نیز اشاره کرد و افزود: پرداخت چنین وامی در سطح کشور و به اقشار مختلف بی‌سابقه بوده است؛ در حالی که اعضای هیئت علمی دانشگاه تنها ۲۰ میلیون تومان وام مسکن می‌گیرند نخبگان با مساعدت رئیس‌جمهور و این بنیاد از این پس ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان وام خرید و ساخت مسکن دریافت می‌کنند.