به گزارش افکارنیوزمینو کیانی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر این که ارز به اندازه کافی در کشور وجود ندارد گفت: مکانیزمی که در مرکز مبادله در نظر گرفته شده به اسکناس ارتباطی ندارد. وقتی وزارت نفت، نفت خود را می فروشد ۱۴.۵ درصد از وجه حاصل از فروش در حساب‌های خارج از کشور قرار می‌گیرد و این منابع به بانک مرکزی اعلام می‌شود.

او با تاکید بر این‌که‌ بانک مرکزی این منابع را در مرکز مبادله ارز استفاده می‌کند، ادامه داد: ارز به اندازه کافی وجود دارد گرچه مبادله آن در این مرکز به صورت فیزیکی نیست.

کیانی‌راد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که آیا اعلام نرخ دو درصد زیر قیمت بازار این نگرانی را ایجاد نمی کند که دلالان بازار به دنبال افزایش قیمت باشند و بانک مرکزی را در تله خود بیندازند، گفت: انشاالله همه به اجرای این طرح کمک می‌کنند.

معاون ارزی بانک مرکزی افزود: دلال‌ها در بازار اگر عملیات واقعی انجام نداده باشند اسم کار آن ها پولشویی است و با آن مقابله می‌شود، بنابراین این امکان که بی دلیل نرخ ارز در بازار افزایش یابد وجود نخواهد داشت.

وي با اصرار بر اين كه نبايد درباره مركز مبادله ارز و عملكرد آن پيش داوري كرد ادامه داد:من معتقدم ادامه اجراي اين طرح ميتواند نرخ ارز را در بازار به حالت تعادل برساند.