به گزارش افکارنیوزحمید صافدل در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: حضور بانک‌هایی مثل بانک صنعت ومعدن می تواند هدایت بخشی از این ثبت سفارش‌ها و گشایش اعتبارها را به سمت حوزه صنعت افزایش دهد.

وی درباره عرضه ارز توسط مردم به مرکز مبادلات ارزی گفت: بانک مرکزی در این رابطه رسما اعلام کرده که آمادگی دارد در نرخ‌های مبادله‌ای روزانه این ارزها را از مردم خریداری کند و در مرکز مبادله ارز با روش کشف قیمتی که روزانه اعلام می‌شود آن را به سایر متقاضیان برای خریدهای اساسی انتقال دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: بانک مرکزی اعلام آمادگی کرده که از روز شنبه می‌تواند این کار را انجام دهد.

وی در پاسخ به این که خرید ارز توسط این مرکز از مردم پایین‌تر از نرخ بازار آزاد است؟ گفت: متقاضی حق انتخاب دارد و براساس سنجش افکار عمومی و گزارش‌های کارشناسی این نتیجه به دست آمده که متقاضیان در شبکه ارزی به سیستم بانک مرکزی با اطمینان و رغبت بیشتری تمایل دارند که ارزشان را از طریق شبکه‌های مطمئن بانکی عرضه و جابه جا کنند.

صافدل در پاسخ به اين سوال كه قرار بود بانكهاي عامل در اين رابطه افزايش يابند گفت: براساس صحبتي كه در اين زمينه صورت گرفته سازوكارهاي نقل و انتقال دفاتر يا ميز استقرار نمايندگان بانك به اين مركز توسعه خواهد يافت و ما در روز گذشتهمان بيشترين عملكرد را در بانك كشاورزي و براي كالاهاي اولويت سوم داشتيم و فكر مي كنم حضور بانكهايي مثل بانك صنعت ومعدن مي تواند هدايت بخشي از اين ثبت سفارشها و گشايش اعتبارها را به سمت حوزه صنعت افزايش دهد.