به گزارش افکارنیوز، دنیای اقتصاد نوشت: در جلسه‌ای که شنبه‌شب در وزارت راه‌وشهرسازی با حضور مسوولان طرح «مسکن‌‌شهرتهران» برگزار شد، مقرر شد ثبت‌نام از متقاضیان این طرح(مسکن‌ویژه) کماکان در شعب بانک‌مسکن ادامه پیدا کند.

ثبت‌نام از متقاضیان مسکن‌ویژه دو هفته پیش به مدت ۱۵ روز در تهران آغاز شد اما در حالی که ۴۵۰۰ واحدمسکونی در این طرح برای پیش‌فروش ارائه شده بود، حدود ۲۵۰۰ نفر در بانک‌مسکن با پرداخت مبالغ اولیه ۲۰میلیونی، اسم‌نویسی کردند. این میزان استقبال نصفه از طرح اکنون باعثتمدید مهلت ثبت‌نام شده است.

مسوولان طرح مسکن‌ویژه معتقدند: برخی تحولات اقتصادی در برخی بازارها از جمله افزایش قیمت سکه و ارز، بر بازار مسکن سایه انداخته و سرعت خرید یا پیش‌خرید مسکن در تهران را کاهش داده است که این اثرگذاری دامن پروژه مسکن‌ویژه را نیز گرفته است.

در عين حال اين اميدواري وجود دارد، در روزهاي آينده كساني كه در تهران فاقد مسكن هستند و قصد دارند واحدمسكوني پيشخريد كنند، از طريق ثبتنام و اسمنويسي در طرح مسكنويژه اقدام كنند تا فاز اول اين طرح كه مدتي است در تهرانسر با ساخت ۴۵۰۰ واحدمسكوني شروع شده، به لحاظ متقاضي و تامين منابع مالي، با مشكل مواجه نشود.