به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، بیش از ۱۰ روز از آغاز به کار مرکز مبادلات ارزی می‌گذرد و متقاضیان راهکاری را یافته‌اند که خارج از هیاهوی بازار آزاد و نوسان بی‌سابقه نرخ‌ها، تحت نظارت بانک مرکزی بتوانند بر اساس اولویت‌بندی‌های انجام شده، ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

هم اکنون نیز این اتاق از ساعات ابتدایی صبح به متقاضیان پاسخگو است و آنطور که شواهد و قرائن نشان می‌دهد اگر متقاضی بر اساس اولویت‌بندی‌های اعلام شده از سوی دولت، اقدام به تکمیل پرونده خود کند، حتما می‌تواند از ارز با نرخی که بانک مرکزی ۲ درصد زیر قیمت بازار اختصاص می‌دهد، بهره‌مند شود.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که از ابتدای آغاز به کار مرکز مبادلات ارزی تا کنون، بیش از ۱۰۰۰ فقره ثبت سفارش متقاضیان مهر تایید خورده و برای دریافت ارز با نرخی که روزانه بانک مرکزی اعلام می‌کند، معرفی شده است.

بر این اساس، یک مقام مسئول در اتاق مبادلات ارزی به خبرنگار مهر اعلام کرد: تا کنون بیش از نیم میلیارد دلار ارز در این اتاق به متقاضیان ارائه شده است. ضمن اینکه همچنان روند رو به رشد اختصاص ارز ادامه دارد و در روزهای آینده به طور حتم وضعیت تامین نیازهای واقعی ارزی شرایط بهترین را نیز خواهد داشت.