به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، با بازگشایی مدارس در ابتدای مهرماه متوسط مصرف بنزین در ۱۰ روز اول ۶۶ میلیون و ۳۲۰ هزار لیتر محاسبه شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۶۲ میلیون و ۲۲۴ هزار لیتر نشان‌دهنده‌ی شش درصد افزایش است.

مجموع مصرف بنزین در این مدت ۶۶۳ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بود که در مقایسه مدت مشابه با سال ۸۹،۴. ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

هشتم مهرماه با ۷۱ میلیون و ۳۴۰ هزار لیتر بیشترین مصرف و هفتم مهرماه با ۵۶ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر کمترین مصرف را در ۱۰ روز اول مهرماه امسال به خود اختصاص داده‌ است.

پیش از این معاون وزیر نفت با اعلام این‌که مصرف بنزین تا پانزدهم مهر نیز روند صعودی دارد، گفته بود که بعد از این تاریخ متوسط مصرف روزانه این فرآورده به ۶۲ تا ۶۳ میلیون لیتر می‌رسد.

وی دلیل مصرف بالای بنزین تا پانزدهم مهر را این‌گونه توضیح داد که در کلانشهرها به دلیل زمانبر‌بودن تعیین سرویس مدارس، والدین ترجیح می‌دهند خود فرزندانشان را به مدارس ببرند که همین موضوع موجب بالا‌ نگه‌داشتن مصرف بنزین در این مدت می‌شود.

** افزایش ۱۰ درصدی مصرف گازوئیل

مصرف گازوئیل نیز در ۱۰ روز اول مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافت.

مجموع مصرف گازوئیل در این مدت ۸۵۶ میلیون لیتر محاسبه شد که نشان‌دهنده‌ متوسط مصرف روزانه ۸۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر است.

البته مصرف گازوئیل دهه اول مهرماه ۹۰ در مقایسه با مدت مشابه سال ۸۹ از کاهش ۱۴ درصدی این فرآورده حکایت می‌کند.

نهم مهرماه با ۱۰۷ ميليون و ۳۰۰ هزار ليتر بيشترين و هفتم مهرماه با ۶۴ ميليون ليتر كمترين حجم مصرف را در اين مدت به خود اختصاص داده است.