به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، بعد از مذاکره زیاد در مورد قیمت شیر خام و مصرف‌کننده بالاخره در گام نخست شیر خام به قیمت ۹۳۰ تومان و یک هفته بعد قیمت انواع لبنیات برای مصرف‌کنندگان با پایه شیر ۱.۵ درصد چربی به قیمت یک هزار و ۱۰۰ تومان توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده تعیین شد.

اما گزارش‌ها از بازار حاکی است برخی برندهای معروف لبنیات اگر چه به نرخ مصوب عرضه می‌کنند، اما کیفیت محصولات عرضه شده دارای کیفیت پایینی است.

یکی از این برندهای معروف، شیر ۶ دهم درصد چربی کیسه‌ای را به قیمت یک هزار و ۱۰۰ تومان عرضه می‌کند در حالی که شیر ۱.۵ درصد چربی باید به همین قیمت باشد.

رضا باکری دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی ایران به خبرنگار فارس گفت: هیچ کدام از صنایع لبنی حق تخلف از نرخ‌ها و کیفیت‌های مصوب را ندارند و در غیراین صورت به سازمان بازرسی کشور معرفی می‌شوند.

این اولین بار نیست که صنایع لبنی به تفاهمنامه ها و قیمت‌های مصوب عمل نمی‌کنند بارها از سوی کارشناسان مطرح شده است که بعد از مصوبات کمیته‌ای برای نظارت بر اجرا و پیشرفت تفاهمنامه‌ها در نظر گرفته شود، اما هیچ وقت چنین نشده است.

نگرانی از این است که مصوبات موجود هم تثبیت نشده و همانند تفاهمنامههای قبلی دوامی نداشته باشد.