به گزارش افکارنیوز، جعفر قادری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رییس مجلس از کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به عنوان یک کار مشورتی درخواست گزارشی در مورد راهکارهای ساماندهی بازار ارز را داشت که روز گذشته جمع‌بندی آن به دکتر لاریجانی ارائه شد.

وی در توضیح موارد مهم این گزارش گفت: از نکات اصلی آن، لزوم تک نرخی شدن ارز است منتهی این قیمت باید در سطحی تعیین شود که قابل دفاع و پاسخگویی جامعه باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: از دیگر موارد این گزارش آن است که باید در کوتاه مدت گروه‌های مواد اولیه و همچنین مواد غذایی مشمول یارانه قرار گیرند و در نهایت خرید و فروش مبادلات ارزی خارج از سیستم‌های رسمی همچون صرافی‌ها باید ممنوع گردد.

قادری ادامه داد: اگر لازم باشد این گزارش در صحن علنی مجلس نیز مطرح خواهد شد منتهی به نظر می‌رسد که قرار است این گزارش را آقای لاریجانی در سطح جلسه سران قوا ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مجلس همچنین با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون و به تصویب رسیدن موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد گفت: موارد مصوب جلسه امروز به حقوق و مزایای اعضای هیات مدیره موظف و غیرموظف، لزوم اطلاع‌رسانی برای مجامع تعاونی‌ها و شکل‌گیری تعاونی شهرستانی و استانی اختصاص داشت.

وی همچنین با بیان اینکه کلیات طرح اصلاح تبصره ۵ بند " الف " ماده ۳ قانون اصلاح اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد اعلام شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان شهرک‌های توسعه‌ای در کمیسیون به تصویب نرسید، گفت: این طرح به دنبال اعلام شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان شهرک‌های توسعه‌ای و عدم واگذاری شرکت‌های استانی در واگذاری شهرک‌های صنعتی بود که کلیات آن در کمیسیون رد شد.

قادری افزود که گزارش رد کلیات این طرح در صحن مطرح خواهد شد که در صورت رای مجدد نمایندگان در صحن علنی به کلیات این طرح دوباره در کمیسیون اصل ۴۴ مورد بررسی مجدد قرار میگیرد.