به گزارش افکارنیوز، سیدمحمد جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه برخی از واردکنندگان و تولیدکنندگان محصول تولید و وارد شده با استفاده از ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی را با قیمت‌های آزاد عرضه کرده‌اند.

وی با بیان این که انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ایران شدیدا نسبت به تخلفات این‌چنینی حساس بوده و موارد تخلف را پیگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: در صورت وصول گزارشات موثق به این انجمن نام شرکت خاطی و نوع تخلف از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد تا متخلفان علاوه بر دیگر مجازات‌ها با تضعیف پایگاه اجتماعی نیز روبه‌رو شوند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ایران تصریح کرد: از جمله محصولات وارداتی و تولیدی که مصرف‌کنندگان از آن ناراضی هستند، خودرو است. در این زمینه شعبات انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سراسر کشور آماده دریافت گزارش‌ها از تخلفات احتمالی هستند.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته قیمت جدید محصولات ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو به خودروسازان ابلاغ شد. اخیرا نیز قیمت جدید محصولات کرمان موتور ابلاغ شده است.

گرچه انتظار میرفت با ابلاغ قیمتهای جدید عرضه خودروهای پرتیراژ افزایش یابد اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است. پس از ابلاغ قیمتهای جدید به دلیل عدم آغاز عرضه قیمت این محصولات در بازار آزاد افزایش یافت.