به گزارشافکارنیوزبه نقل از فارس حسین انواری در همایش معاونین، روسای ادارات اشتغال و خودکفایی با کارشناسان حرفه‌آموزی استان‌ها که در سالن همایش‌های غدیر برگزار شد، اظهار داشت: در سال جاری تلاش می‌شود ۳۲۰ هزار فرصت شغلی با اعتبار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کند.

وی تصریح کرد: آنچه که در حوزه اشتغال امداد صورت می‌گیرد متفاوت با ایجاد اشتغال‌ها در حوزه‌های دیگر است. چرا که در داخل امداد انسان‌های نیازمند و محروم وجود دارند.

انواری بیان داشت: در درون کمیته امداد با انسان‌هایی مواجه هستیم که هیچ انگیزه‌ای برای کار ندارند و این به دلیل ضربات روحی و جسمی است که بر آنها وارد شده است.

سرپرست کمیته امداد اضافه کرد: آنچه که در امداد باید صورت گیرد برداشتن فشار از این افراد است تا ما بتوانیم شرایط اعتدال و خودباوری را در بین آنها ایجاد کنیم.

انواری اضافه کرد: برای رسیدن به موفقیت در بخش اشتغال باید مراحل مورد نظر از جمله استعدادیابی و شناسایی انجام گیرد تا بتوانیم به خواسته مورد نظر برسیم.

سرپرست کمیته امداد خاطرنشان کرد: ما نیازمند به داشتن خانواده‌های شاداب و با نشاط در جامعه هستیم و تمامی اعضای خانواده باید در تولید این نشاط نقش داشته باشند هدف ما از این اشتغال اقتصادی نیست بلکه سود آن را باید در حوزه‌های درمان و حوزه‌های اجتماعی پیدا کینم.

انواری افزود: با توجه به هدایت‌های مقام معظم رهبری اگر مشکلات معیشتی و دغدغه‌های زندگی قشر محروم حل نماییم، قادر به مسائل فرهنگی، اعتقادی و پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها و بارور شدن استعدادها و شکوفایی و توانمندی خانواده‌ها خواهیم بود.

وی با انتقاد شدید از وضعیت بانکها گفت: بانکها دستگاههای طاغوتی و سرمایهگذار هستند و این در حالی است که تنها مدیران آنها حزباللهی هستند و در این بخش باید منابع توسط مدیران از دستگاههای طاغوتی دریافت و به محرومان داده شود.