هفته نامه کره ای زبان هنگ کنگ به نقل از رسانه های سنگاپور اعلام کرد: "برنج تقلبی که از پلاستیک تولید شده به شکلی گسترده در بازار چین به فروش رسیده است."

به گزارش واحد مرکزی خبر، بر اساس این گزارش، برخی از توزیع کنندگان در حال فروش برنج تقلبی در استان تای یوان و شانسی هستند.

این برنج از سیب زمینی، سیب زمینی شیرین و پلاستیک تهیه شده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه کوریا تایمز، یک کارشناس مواد غذایی اعلام کرد: " برای تولید این برنج پلاستیکی، سیب زمینی و سیب زمینی شیرین به شکل برنج درآورده شده و سپس سمغ مواد مصنوعی صنعتی به آن اضافه شده است. "

وی افزود: از آنجا که این برنج با برنج طبیعی متفاوت است زمانی که پخته می شود دانه های آن به سفتی سنگ است. علاوه بر این سمغ مواد مصنوعی که در آن استفاده شده است برای بدن انسان بسیار مضر است. "

یکی از مقامات اتحادیه رستوران های چین هشدار داد خوردن سه کاسه برنج پلاستیکی معادل با خوردن یک بسته وینیل(ماده شیمیایی) است. "

وی افزود: از آنجا که مصرف این برنج بسیار خطرناک است تحقیقات جدی باید در خصوص کارخانه تولید این نوع برنج صورت گیرد.

بازرگانان می گویند: از آنجا که فروش برنج تقلبی سود هنگفتی دارد این نوع برنج به صورت عمده به فروش می رسد.

این اولین بار نیست که برنج تقلبی در چین فروخته می شود. یکی از شبکه های تلویزیونی چین در گزارشی به فعالیت یک شرکت در استان شانسی پرداخته بود که با افزودن چاشنی (نوعی عطر) به برنج معمولی مدل تقلبی "برنج باکیفیت ووچانگ" را تولید کرده بود.