به گزارش افکار ، عبدالله سیسه سفیر کشور ساحل عاج در ایران دراین بازدید گفت : ما برای دستیابی به توسعه و رفع فقر و مشکلات اقتصادی به شدت نیازمند کشورهای دیگر از جمله ایران هستیم، چرا که معتقدیم جمهوری اسلامی براساس معیارهای انسانی و احترام متقابل برای برقراری روابط با کشورهای مختلف تلاش می کند.

وی با تاکید بر اینکه ساحل عاج علاقه مند به گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با ایران به خصوص دربخش خودرو سازی است، افزود: تنوع محصول، تیراژ بالا، کیفیت خوب و به کار گیری از نیروهای جوان و مجرب از جمله ویژگی های مهم ایران خودرو است.

سیسه خاطر نشان ساخت: کشورش علاقه مند به همکاری با شرکت ایران خودرو است و امیدواریم با همکاری با این شرکت بتوانیم در مسیر رشد و توسعه صنعتی حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: بازار ساعل عاج، بازار بکری برای محصولات گروه صنعتی ایران خودرو است و ما از صادرات محصولات این گروه صنعتی به کشورمان استقبال می کنیم.

گفتنی است ، کشور ساحل عاج با حدود ۱۹ میلیون نفر جمعیت در غرب آفریقا واقع شده و پایتخت آن یاموسوکرو است که قبلا شهر آبیجان بود. تولید ناخالص داخلی این کشور ۳۲ میلیارد دلار است و روزانه یکصد هزار بشکه نفت تولید کرده و ذخایر غنی طلا در خاک این کشور وجود دارد.