به گزارش افکارنیوز،میرجواد سلیمانی قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در گفت‌‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت پژو می‌تواند بابت تولید ۲۰۶ ایرانی تحت برند این شرکت، از ایران خودرو شکایت کند، اظهار داشت: تولید ۲۰۶ ایرانی با شرکت پژو هماهنگ شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه این خودرو با نام پژو ۲۰۶ به بازار عرضه خواهد شد، افزود: طی ماه جاری حدود ۵۰۰ دستگاه پژو ۲۰۶ داخلی سازی شده، تولید خواهد شد و تیراژ(شمارگان) تولید این خودرو از ماه آینده روزانه به ۳۰۰ دستگاه خواهد رسید.

قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو در مورد صادرات پژو ۲۰۶ ایرانی نیز گفت: در این مورد باید مذاکره کنیم.

سلیمانی در پاسخ به این سؤال فارس که آیا قطعات ۲۰۶ ایرانی با قطعات رانا مشترک نیست، گفت: برخی قطعات این دو خودرو مشترک است و برخی نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

وی تصریح کرد: این خودرو طی دو ماه آخر سال جاری به بازار عرضه می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه تولید پژو ۲۰۶ ایرانی دنده اتوماتیک نیز طی دو ماه آینده انجام خواهد شد، در پاسخ به این سؤال که آیا داخلی سازی این خودرو باعثکاهش قیمت آن نخواهد شد، گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه داخلی قیمت این خودرو نیز متفاوت خواهد بود.

سلیمانی در مورد قیمت ۲۰۶ جدید نیز گفت: پیشنهاد ما به سازمان حمایت برای تیپ‌های مختلف این خودرو متفاوت است.

وی در ادامه از برنامه تولید بیش از ۱۵ هزار دستگاه خودرو در هفته توسط ایران خودرو خبرداد و گفت: امیدواریم با افزایش تولید بازار کنترل شود و به آرامش نسبی برسد.

وی در مورد تولید پژو ۲۰۷ نیز گفت: این خودرو در برنامه تولید فعلی وجود ندارد، ولی امیدواریم طی ۶ ماه آینده تولید آن از سر گرفته شود.

*برخورد با نمایندگیهای متخلف

سلیمانی در مورد تخلفات برخی نمایندگیهای ایران خودرو نیز گفت: برخی نمایندگیها قیمتگذاری مصوب را رعایت نکردند، برخی خدمات مناسب ارائه نمیکردند و برخی نیز در فروش مشکل داشتند که با آنها برخورد شد.