به گزارش افکارنیوز، پسر " مهدی هرندی " یکی از ۵۳ سرمایه داری که درابتدای انقلاب، اموالش مصادره شد، می گوید پس از سال ها با حکم قضایی موفق به بازپس گیری بخشی از اموال خود شده است. آقای هرندی پیش ازانقلاب مالک شرکت هایی نظیر " ایران برک " و " ایران پولین " بود ودر تأسیس بانک صنعت ومعدن نقش عمده داشت.

علی هرندی در پاسخ به اظهارات محسن رفیقدوست که در گفت وگو با هفته نامه تجارت فردامدعی شده بود ورثه علی هرندی مبادرت به اخذ اموال مصادره ای او کرده اند، گفته است " اولاً پدرم مهدی هرندی خوشبختانه در قید حیات هستند، ثانیاً آقای محسن رفیق‌دوست با ذکر کلی‌گویی و بدون اینکه از جزییات احکام صادره مربوط به آقای مهدی هرندی اطلاع داشته باشد عباراتی را در این خصوص مطرح کرده که قبل از هرگونه اقدام قانونی پیرامون نشر اکاذیب مشارالیه لازم است مطرح شود. "

آقای علی هرندی در جوابیه ای که برای هفته نامه تجارت فردا ارسال کرده همچنین نسبت به یکی دیگر از ادعاهای محسن رفیقدوست موضع گرفته وآن را تکذیب کرده است.

رئیس اسبق بنیاد مستضعفان وجانبازان در گفت وگو با تجارت فردا گفته بود " یک آقایی بود به اسم مهدی هرندی در کرمان؛ فردی که پرچم انگلیس بالای سر خانه‌اش بود. رضاشاه حتی وقتی می‌خواست فرار کند، چند روزی در خانه وی مخفی شد. خب اموال مهدی هرندی را مصادره کرده بودند. وارثش رفته بودند حکم گرفته بودند که اموال را به آنها برگردانند. در حالی که معلوم بود باید اموال مهدی هرندی مصادره شود. "

اما علی هرندی در پاسخ به آقای رفیقدوست گفته است: " فرار رضاخان در سال ۱۳۲۰ شمسی بوده که در هنگام گذر از کرمان از مرحوم حاج‌ ابوالقاسم هرندی استدعای اطراق در منزل ایشان را نمود، همان‌طور که بریده روزنامه در پرونده حاکی است به درخواست دولت بوده و آن زمان پدرم مهدی هرندی هشت‌ساله بوده است. "

او همچنین درجوابیه خود آورده است " اهتزاز پرچم انگلیس بر در خانه مهدی هرندی اتهامی ناروا و ناصواب و گناهی نابخشودنی است که عادتاً از افراد معتقد به مبانی دینی و متخلق به اخلاق اسلامی بروز نمی‌کند. "

علی هرندی که درحال حاضر درتهران به سر می برد ومشغول فعالیت های اقتصادی است دراین جوابیه به نحوه بازپس گیری بخشی از اموال پدر خود اشاره کرده وآورده است: " بد نیست ایشان بدانند که حاکم شرع صادرکننده رای مصادره اموال آقای هرندی متعاقباً به اشتباه خود پی برده و به‌طور مکتوب اعلام کرد که در صدور رای دچار اشتباه و خطا شده و با این وصف بستر لازم برای گسستن رای را فراهم کرد مع‌الوصف آقای مهدی هرندی به لحاظ اینکه این اشتباهات را در انقلاب بزرگ، طبیعی می‌دانستند به احکام صادره قبلی تمکین کرده و پس از اعتراض به رای صادره مزارع کشاورزی که موروثی از جدم بوده از حکم مصادره خارج شد. همان شرعی که نصب‌العین نگارنده است تجویز می‌کند که اموال موروثی از شمول حکم استرداد خارج است. "

درانتهای این جوابیه آمده است:" مرحوم حاج ابوالقاسم هرندی و پدرم مهدی هرندی تاییدیه مکتوب بسیاری از علمای کرمان را که در بین آنان نماینده مقام معظم رهبری نیز قرار دارد در کارنامه خود دارند. جای بسی افتخار است که بهرغم تمامی این نامهربانیها فرزندان مهدی هرندی کماکان به ایران رفت و آمد داشته و مشغول فعالیتهای اقتصادی و کارآفرینی در این کشور هستند و مسلماً اشتیاق خدمت به مردم که میراثگرفته از اجداد پاک آنان است با این هجمههای سست از بین نخواهد رفت."