سرویس اقتصادی افکارنیوز

_ گروه هتل های روتانای ابوظبی برای ساخت سه هتل در ایران قرارداد امضا کرده است.

به گزارش افکار نیوز، این سه هتل که هرکدام شامل ۲۰۰ اتاق هستند، تحت برند و لیسانس هتل های بدون مشروبات الکلی روتانا، ریحان، قرار دارند. دو هتل از این سه هتل قرار است در پایتخت یعنی تهران بنا شوند و هتل ۴ ستاره و هتل ۵ستاره ریحان تهران نام دارند. هتل سوم نیز قرار است در مشهد ساخته شود.

سلیم الزیر، رئیس و مدیر عامل گروه هتل های روتانا در این مورد گفت: " کار ساخت هتل ها آغاز شده است و تا دو یا سه سال آینده شاهد اتمام ساخت آن خواهیم بود. " وی همچنین افزود: " توسعه هتل ها شامل ساخت بازار و مناطق مسکونی نیز می شود. " به گزارش افکارنیوز به نقل از عربین بیزنس، ملک و زمین این سه هتل تحت مالیت شرکت های ایرانی قرار دارد.

رئیس گروه های هتل های روتانا گفته است که " طرح های بلندپروازانه ای " برای ایران در نظر دارد و ایران مانند عربستان و عراق ظرفیت فوق العاده ای برای این موضوع دارد. به گفته او، باید با دل و جرات به کشورهای ایران، افغانستان یا عراق که با سختی های سیاسی زیادی دست و پنجه نرم می کنند، رفت.

گروه هتل های روتانا به دنبال سلطه در بازار خاورمیانه است، این هتل علاوه بر اینکه در اربیل عراق نیز شعبه دارد، در کربلا، سلیمانیه و بغداد نیز شعب خود را گسترش داده است. البته لازم به ذکر است که این گروه در سودان، لیبی و عربستان نیز اقدام به ساخت هتل است.

در حال حاضر هزینه اقامت در هتل های روتانای دوبی به طور میانگین شبی ۱۵۰ هزار تومان است.