به گزارش افکار به نقل از واحد مرکزی خبر، مدیرکل حمل و نقل پایانه های استان تهران، فرهاد صالحیان گفت: نشانی همه شرکت های حمل و نقل در پایگاه اینترنتی سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه فروش غیر حضوری بلیت اتوبوس های بین شهری در نه ماه نخست امسال ۳۰% بیش از مدت مشابه پارسال است؛ استان تهران را در صدور بلیط رایانه ای دارای رتبه نخست کشور معرفی کرد.

صالحیان افزود: سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۵۲۳۶۳۶ راه اندازی شده است تا مسافران بتوانند با برقراری ارتباط با این سامانه از نرخ حمل و نقل مقصدهای خود مطلع شوند.

صالحیان گفت: متقاضی سفر چند ثانیه پس از فرستادن نام مقصد خود به این سامانه می تواند نرخ کرایه مسیر مورد نظر خود را با انواع اتوبوس دریافت کند.

مدیر کل حمل و نقل پایانه های استان تهران با بیان اینکه در دهه فجر امسال پایانه مسافربری پونک نیز راه اندازی می شود افزود: از این پایانه به تمام کشور خدمات عرضه می شود.

صالحیان گفت: برای ادای احترام به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران افرادی که نامشان روح است می توانند از ۱۲ تا ۲۲ بهمن از تهران به تمام مناطق کشور رایگان سفر کنند.

وی افزود: متولدان ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ نیز رایگان سفر خواهند کرد.

صالحیان از ورود اتوبوس های جدید بنز با امکانات ویژه به شبکه ناوگان حمل و نقل بین شهری کشور خبرداد و گفت: این اتوبوسها از جمله مجهز به مونیتورهایی است که مسافران می توانند در مدت سفر تا ۲۰ فیلم تماشا کنند .