به گزارش افکار ، مهندس مير جواد سليماني قائم مقام مدير عامل ايران خودرو درکيفت و محصول با بيان اين مطلب گفت : تنوع و بهبود طول عمر محصول، تامين نياز بخش بزرگ تري از بازار، بهره برداري از سرمايه گذاري ها و حفظ و توسعه سهم بازار، از رويكردهاي جديد ايران خودرو در راستاي تدارك سبد محصول است.

وی افزود: این امر با حضور در همه بخش های بازار، عرضه محصولات جدید کوچک و ارزان، تمرکز بر بخش های کلیدی با قیمت متوسط، تنوع و تقویت جایگاه رقابتی محصولات و برنامه ریزی برای کسب سهم بازار در بخش های سودآور بالای ۲۰ میلیون تومان، صورت می گیرد.

سلیمانی از توسعه و ارتقای محصولات برند ایران خودرو و گسترش راهبرد مولتی برندینگ از راه مشارکت با خودروسازان مطرح و موفق در بخش های مختلف بازار خبر دادکه بر اساس آن در کوتاه مدت، حداقل ۳۰ درصد از تولیدات برند داخلی خواهد بود.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو ارتقای توان تامین کنندگان در طراحی زیر سیستم ها و فناوری های جدید را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: علاوه بر تامین استانداردهای یورو ۴،۵ و ۶، استاندارد ایمنی EuroNcap سه ستاره برای محصولات بر پایه پلتفرم های موجود و پنج ستاره برای محصولات بر پایه پلتفرم های جدید خواهد بود.

وی از عرضه سه وانت سبک جدید نیز خبر داد و گفت: ایران خودرو با نصب کیسه هوای راننده و سرنشین، ترمز ABS و EBD(ضد قفل)، فرمان تلسکوپی و کیسه هوای جانبی و پرده ای، به ارتقای ایمنی پلتفرم های موجود اقدام کرده و علاوه بر محصولات جدید بر پایه پلتفرم های جدید، سمند نسل جدید نیز که در حال توسعه است، به این فناوری ها مجهز خواهد شد.

سلیمانی افزود: سیستم کنترل پایداری خودرو ESP در محصولات آتی بر پایه پلتفرم جدید و خودروهای مجهز به موتور توربو شارژ نیز استفاده می شود.

وی، ارتقای اثربخشی فرایند طراحی و توسعه محصول، ارتقای کیفیت فرآیند تامین مواد و قطعات و افزایش بهره وری و بهبود فرایند خدمات فروش در زنجیره سواری را از اهداف استراتژیک ارتقای کیفیت دانست.

قائم مقام مدیر عامل افزود: برای ارتقای اثربخشی فرایند طراحی و توسعه محصول، طرح تکوین(فرآیند توسعه) دربخش های طراحی، تامین و خطوط تولید و برنامه ارتقای کیفیت رقابتی محصولات به اجرا در می آید.

سليماني از استقرار سيستم كيفيت يک پارچه ايران خودرو و سيستم جامع رديابي قطعات و مجموعه هاي ايمني و عملکردي خبر داد و گفت: علاوه بر افزايش تعداد سازندگان قطعات اصلي و ارتقاي گريد آن ها، تامين و توليد مطابق نظام خودروسازان پيشرو جهاني انجام مي شود.