به گزارش افکارنیوزبه نقل از جوان‌آنلاین، اخیرا در تبلیغات‌های فراوان چه از طریق صدا و سیما و روزنامه‌ها و حتی در فرودگاه‌ها و داخل دروازه‌های فوتبال و … یکی از شرکت‌های مالی مشهد بسیار دیده و شنیده می‌شود و جای سوال دارد این حجم گسترده تبلیغات برای چه منظوری در حال انجام است؟

در رویکرد جدید این شرکت، تبلیغات برای فعالیت‌های خود به سمت مباحثاجتماعی و مردمی تغییر یافته است و با استفاده از تبلیغات، به گونه‌ای به مخاطب القا می‌‌شود شما هم که سهام‌دار نیستید جزء ۱۰% باقی مانده خواهید ماند و این ادعا در حالی مطرح شده که معلوم نیست ۹۰ درصد مردم کجا در این پروژه سهام دارند؟!

رئیس جمهور نیز چندی پیش در جمع مردم نظر آباد گفت: شما هزار میلیارد تومان به یک بانک خصوصی بدهکارید. حالا بدون آنکه بدهی خود را پرداخته باشید، می‌خواهید با ۲۹۰ میلیارد تومان، ۲۹ درصد از سهام در اختیار این بانک را خریداری کنید و اگر تا ۱۵روز تکلیف خود را مشخص نکنند به عنوان خدمتگزار ملت، اسامی شما را اعلام می کنم!

بارها پیش آمده است که مردم به دلیل پخش یا انتشار خبر، مطلب یا یک آگهی تجاری و خدماتی از تلویزیون بدون تحقیق کافی درباره صحت و سقم درباره اصالت آن، به صرف پخش از سیمای ملی به آن اعتماد کرده‌اند و از این رهگذر متحمل خسارات سنگین و بعضا غیرقابل جبران شده‌اند.

برای روشن‌شدن ابعاد مختلف این مباحث، خبرنگار جوان‌آنلاین در گفت وگو با برخی از مسئولین در این خصوص مصاحبه‌ای را انجام داد.

فروش اخیر سهام اوراق این موسسه هیچ حساب و کتابی ندارد

پژمان‌فر رئیس مجمع نمایندگان مشهد در پاسخ به خبرنگار ما گفت: اینگونه مسائل در کشور نباید اتفاق بیافتد، بنده به عنوان یک نماینده مجلس نگران این موضوع هستم و باید مسئولین نظارت بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره بر نظارت بانک مرکزی به موسسات اقتصادی افزود: کسی که قصد ورود به فعالیت های اقتصادی بزرگ را دارد باید بانک مرکزی بر آن نظارت کامل داشته باشد و فروش اخیر سهام اوراق این موسسه هیچ حساب و کتابی ندارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس اسلامی تصریح کرد: بنده بسیار نگران این موضوع هستم که مردم این اوراق را خریداری کنند و در آینده با توجه به یکسری مشکلات برایشان اتفاقاتی جبران ناپذیری بیافتد.

پژمان‌فر ادامه داد: علی الظاهر این شرکت با توجه به بدهی عظیمی که به بانک‌ها دارد در حال نوعی فرار به جلو در مقابل افکار عمومی است و القاء اینکه این مجموعه دارای حجم کثیری از سهامداران می‌باشد درصدد فریب مسئولین نیز برآمده است.

این شرکت از بدهکاران بزرگ بانک‌ها و موسسه‌های خصوصی است

همچنین یک منبع آگاه از بانک مرکزی به خبرنگار ما گفت: این شرکت از بدهکاران بزرگ بانک‌ها و موسسه‌های خصوصی است و باید بدهی‌های خود را با بانک‌های مربوطه تسویه کند و به خاطره اعطای وام‌های کلان یکی از این موسسات به شرکت نام برده شده و اعتراضات سهام داران مردمی آن و فاقد مجوز بودنش باعثجلوگیری از فعالیت آن و ادغام با یکی از بانک‌ها گردید.

از سوی دیگر سیدهاشم بنی هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در این خصوص معتقد است، بنده خبر موثقی را در این رابطه نشنیده‌ام، اما شخصا به این شرکت بزرگ در مشهد هیچ اطمینانی ندارم و سرمایه‌داران با تحقیق بیشتر ورود به خرید سهامی اوراق این مجموعه بشوند.

سید امیر حسین قاضی‌زاده، دیگر نماینده مردم مشهد نیز در گفت و گو با خبرنگار ما یادآور شد: بنده این خبر را شنیده‌ام و حتما پیگیری می‌کنیم ولی هنوز هیچ مقام رسمی اعلام نکرده است.

با اشاره به صحبت‌های نمایندگان مجلس، در پایان به نظر می‌رسد اگر نظارت کافی صورت نپذیرد، اتفاقات جبران‌ناپذیری رخ می‌دهد و با یک معضل بزرگ مواجه می‌شویم.

پیش از این نیز برخی از رسانه‌ها اخباری را از پشت پرده این مجموعه منتشر کرده‌اند که قصد ورود خرید چند مجموعه ورزشی مانند باشگاه ابومسلم که دارای هوادار بی‌شمار می‌باشد را دارد.

جوانآنلاين در آینده اخبار ديگري را در خصوص فعاليتهاي اين شركت منتشر خواهدکرد.