به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، احسان غفوریان مدیر آتی کارگزاری مشاوران سهام با اشاره به دلایل کاهش قیمت‌های آتی سکه، اظهار داشت: نوسان در قیمت دلار و سکه نقدی در بازار یکی از علل افزایش قیمت‌ها در معاملات آتی است.

وی ادامه داد: قیمت هر اونس(معادل ۳۲.۱۳۱گرم) طلا امروز نسبت به روز گذشته با حداقل ۲۵ دلار کاهش به ۱۶۷۵ دلار رسیده است.

غفوریان با اشاره به اینکه امروز قراردادهای آتی مثبت باز شد، تصریح کرد: روند نزولی قیمت‌ها از آغاز معاملات کلید خورد.

مدیر آتی کارگزاری مشاوران سهام با اشاره به قیمت‌های کنونی در حال معامله قراردادهای آتی، گفت: قرارداد دی ماه هم اکنون با قیمت ۱ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان، بهمن‌ماه با قیمت ۱ میلیون و ۳۵۸ هزار تومان و قرارداد آتی تحویل اسفند ۱ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان معامله می‌شود.

وی همچنین با اشاره اینکه بازار آتی سکه روز گذشته هیجانی بود، تصریح کرد: امروز حداقل دو درصد کاهش قیمت را در تمامی قراردادهای شاهد هستیم.

به گزارش فارس، معاملات آتی امروز سکه در بورس کالا نسبت به روزهای گذشته نسبتا همراه با کاهش بوده است به طوری‌که قراردادهای دی، بهمن و اسفند تا این لحظه حداکثر دو درصد کاهش قیمت داشته است.

بر اساس این گزارش، معاملات امروز آتی سکه روند منفی را پشت سر می‌گذارد و این در حالی است که روز گذشته معاملات آتی سکه داغ شده بود.

این گزارش اضافه می‌کند: روز گذشته «۲۸ آذر» معاملات آتی سکه در حالی پایان یافت که قراردادهای تحویل دی، بهمن، اسفند به ترتیب با قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، یک میلیون و ۳۶۷ هزار تومان و یک میلیون و ۴۴۳ هزار تومان داد و ستد شد.

بر همین اساس ارقام ثبت شده در نمای باز معاملات آتی نشان از افت قیمتهای امروز دارد به طوریکه حداکثر به طور میانگین ۲۰ هزار تومان کاهش داشته است.