به نقل از روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي گفت: از ابتداي سال تاكنون به منظور كنترل بازار۵۰ هزار تن واردات گوشت قرمز به كشور داشته ايم.
محمد حسین انصاری فرد افزود: نیاز کشور به گوشت قرمز در سال ۹۲۰هزارتن و تولید این ماده پروتئینی نیز در سال همین مقدار است.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه تلاش دست اندرکاران امر تامین مواد پروتئینی در وزارت جهاد کشاورزی این است که نیاز مصرف‌کنندگان به مواد پروتئینی از داخل تامین شود، گفت: با فرا رسیدن ماه‌های رجب، شعبان، رمضان و فصل سفرهای تابستانی به دلیل برگزاری جشن‌ها و ذخیره‌سازی که در خانواده ها در ابتدای ماه رمضان صورت می گیرد، تولید داخلی جوابگوی میزان مصرف نیست و به ناچار واردات صورت می گیرد.

انصاری فرد تصریح کرد: در اغلب ماه‌های سال اضافه تولید نیز داریم و نیازی به واردات نیست، روزانه ۱۰۰تن گوشت قرمز گوساله و گوسفندی در بیش از۱۰۰ مرکز توزیع مواد پروتئینی در تهران توزیع می شود.

انصاری فرد با بیان اینکه گوشت های وارداتی با رعایت اصول بهداشتی و ذبح اسلامی در یکی از شرکتهای تابعه وزارت جهاد کشاورزی تهیه می شود، گفت: این گوشتها با نظارت نماینده ولی فقیه در امر ذبح و نماینده سازمان دامپزشکی در زمینه قرنطینه بیماری ها در یکی از شرکت های تابعه وزارت جهادکشاورزی به منظور اطمینان بیشتر تهیه و وارد کشور شده است.

وی افزود: ‌ گوشت گرم گوسفندی و گوساله منجمد تاکنون ازکشورهای قیزستان، ارمنستان، پاکستان، استرالیا، نیوزلند وارد کشور شده است و کشورهای گرجستان و هند نیز در آینده در صورتی که صادرکنندگان قبلی به همکاری ادامه ندهند جزء صادر کنندگان گوشت به کشورمان قرار خواهند گرفت.

سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي گفت : ۵ هزار تن گوشت مرغ در آستانه ماه مبارك از كشورهاي برزيل و تركيه وارد كشور شده است كه در مقايسه با ۱ ميليون و۶۵۰ هزار تن توليد داخل بسيار ناچيز است.