به گزارش افکار، تعدادي از كشورهاي خارجي در اين نمايشگاه ميزبان بازديدكنندگان هستند و در جريان آن حضور پررنگ وزارت گردشگري و ارگانهاي رسمي گردشگري كشورهاي مختلف، اتفاق مهمي است كه حكايت از اهميت اين نمايشگاه و مقبوليت آن در سطح بينالمللي دارد.

از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این گردهمایی تخصصی بین‌المللی، فراهم آوردن امکانات و شرایط افزایش ورود گردشگران به کشور و تلاش برای رفع موانع موجود در این مسیر، در کنار فضاسازی به منظور آشنایی و معرفی داشته‌ها، امکانات و ظرفیت‌های کشور در حوزه‌های گردشگری و هتل‌داری است.

بر اساس این گزارش، در این دوره ۱۲ هزار متر مربع به عنوان فضای کلی نمایشگاهی اختصاص داده شده که در قالب ۴ سالن ۸،۷، ۶ و ۹ از شرکت‌کنندگان میزبانی خواهد شد.

این گزارش حاکی‌است، نزدیکی تاریخ برگزاری این نمایشگاه به تعطیلات نوروز از ویژگی‌هایی است که همه‌ساله باعثحضور بسیاری از خانواده‌های علاقه‌مند سفر در این نمایشگاه برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی است.

گفتنی‌است این نمایشگاه با همکاری شرکت بین‌المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران و شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراثفرهنگی و گردشگری(سمگا) و با حمایت بانک گردشگری، گروه هتل‌های بین‌المللی قصر، هواپیمایی آسمان، باشگاه گردشگری ایرانیان، گروه هتل‌های پارس و تعداد زیادی از فعالان گردشگری و هتل‌داری ایران برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰۰ هزار علاقه‌مند گردشگری و سفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

یادآور می شود، این نمایشگاه که سال گذشته با شعار دور دنیا در ۴ روز فعالیت کرده بود، در سال جاری عبارت دور دنیا بدون ویزا را برای خود برگزیده است.