به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، در حال حاضر بازار خودرو با حالت رکود به کار خود ادامه میدهد و به دلیل افزایش بیش از حد قیمتها، خرید و فروش نسبت به قبل کاهش یافته است.

درحال حاضر هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش قیمت یک میلیون تومانی، حدود ۳۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین هر دستگاه ۲۰۶ تیپ ۵ با رشد قیمت یک میلیون تومانی، حدود ۳۹ میلیون تومان و نوع تیپ ۶ این خودرو با افزایش قیمت ۵ میلیون تومانی طی روزهای اخیر، حدود ۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V۲۰ نیز طی روزهای اخیر با افزایش ۱.۵ میلیون تومانی به ۳۵ میلیون تومان رسیده و در عین حال افزایش قیمت پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک و نوع معمولی این خودرو به ترتیب ۴.۵ و ۵ میلیون تومان بوده است به طوری که در حال حاضر این خودروها ۵۳ و ۴۵ میلیون تومان معامله می‌شوند.

قیمت پژو ۴۰۵ ایران‌خودرو نیز به عنوان پرفروش‌ترین محصول این شرکت طی روزهای اخیر رشد ۳ میلیون تومانی را تجربه کرده و این خودرو در حال حاضر ۲۴ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

* پژو پارس ۲ میلیون تومان گران شد

افزایش قیمت پژو پارس نیز طی روزهای اخیر ۲ میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو به قیمت ۳۲ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

در مورد تندر۹۰ ایران‌خودرو مدل E۱ نیز می‌توان به رشد ۲.۵ میلیون تومانی قیمت آن طی روزهای گذشته اشاره کرد که درحال حاضر ۳۰ میلیون تومان به خریداران فروخته می‌شود.

تندر۹۰ مدل E۲ ایران‌خودرو نیز با رشد قیمت ۳ میلیون تومانی، این‌روزها ۳۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

افزایش قیمت خودروی جدید ایران‌خودرو یعنی رانا نیز در روزهای اخیر در بازار یک میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو به قیمت ۳۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

از سویی، سمند ال‌ایکس طی روزهای اخیر افزایش قیمتی را نداشته و قیمت این خودرو در بازار ۲۴.۵ میلیون تومان است.

سوزوکی گراند‌ ویتارا نیز با افزایش قیمت ۳ میلیون تومانی، در حال حاضر ۱۰۸ میلیون تومان عرضه می‌شود.

* افزایش ۱.۵ میلیون تومانی قیمت تیبا

در مورد محصولات سایپا نیز می‌توان به افزایش ۱.۵ میلیون تومانی هردستگاه تیبا اشاره کرد که در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت سایپا ۱۱۱ مدل SX با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۶.۵ میلیون تومان رسیده و در مورد سایپا ۱۳۲ و سایپا ۱۳۱ نیز می‌توان به افزایش ۲۰۰ و ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این دو خودرو اشاره کرد که به ترتیب ۱۴.۵ و ۱۴.۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

تندر ۹۰ مدل E۲ پارس خودرو نیز این روزها در بازار ۳۵ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود که این قیمت نشان دهنده افزایش ۳ میلیون تومانی طی روزهای اخیر است.

* مگان ۵.۵ میلیون تومان گران شد

تیانا محصول دیگر پارس‌خودرو نیز با افزایش قیمت ۴ میلیون تومانی، در حال حاضر در بازار ۱۲۸ میلیون تومان عرضه می‌شود.

افزایش قیمت ماکسیما نیز در روزهای اخیر حدود ۳ میلیون تومان بوده و این خودرو ۹۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

در مورد مگان ۲۰۰۰ سی‌سی هم می‌توان به افزایش ۵.۵ میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت ۷۵ میلیون تومان اشاره کرد.

* رشد یک تا ۱۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای خارجی

بازار خودروهای خارجی نیز تحت تأثیر بازار خودروهای داخلی، رشد قیمت را طی روزهای اخیر تجربه کرده است به طوری که این افزایش قیمت در مورد هر دستگاه اپتیما در روزهای اخیر ۲ میلیون تومان بود و قیمت این خودرو به ۱۳۵ میلیون تومان رسیده است.

هر دستگاه اسپورتیج ۲۴۰۰ سی‌سی نیز در بازار ۱۴۵ میلیون تومان معامله می‌شود که رشد ۳ میلیون تومانی را در روزهای اخیر نشان می دهد.

قیمت سراتو ۲۰۰۰ سی‌سی نیز با افزایش یک میلیون تومانی به ۹۸ میلیون تومان رسیده، اما نوع کوپه‌ای این خودرو بدون تغییر قیمت طی روزهای اخیر همچنان با قیمت ۹۵ میلیون‌تومان عرضه می‌شود.

در عین حال، قیمت موهاوی با رشد ۱۰ میلیون تومانی به ۱۷۰ میلیون تومان رسیده است.

افزایش قیمت مزدا ۲ و مزدا ۳ نیز در بازار ۳ میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودروها به ترتیب ۶۱ و ۹۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

قیمت I۳۰ هم با افزایش ۳ میلیون تومانی به ۹۰ میلیون تومان رسیده است.

درمورد آزرا گرانجور نیز می‌توان به افزایش ۳ میلیون تومانی قیمت این خودرو و فروش آن با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان اشاره کرد.

رشد قیمت جنسیس در بازار حدود ۱۵ میلیون تومان بوده و قیمت این خودرو به ۲۴۵ میلیون تومان رسیده است.

افزایش قیمت سانتافه هم طی روزهای اخیر ۳ میلیون تومان بوده و قیمت این خودرو به ۱۵۸ میلیون تومان رسیده است.