افکار

- یدالله صادقی امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه عرضه مواد غذایی در مصلی تهران در پاسخ به سوال فارس در خصوص افزایش قیمت پسته اظهارداشت: با توجه به اینکه پسته کالای صادراتی است و قیمت ارز در چند ماه گذشته افزایش داشته است، قیمت کالاهای داخلی نیز با افزایش مواجه بوده است.

وی افزود: قیمت عمده فروشی پسته در رفسنجان ۵۶ هزار تومان است، اما قرار بر این است تا پسته به قیمت ۵۰ هزار تومان در نمایشگاه بهاره و نمایشگاه مصلی تهران عرضه شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از عرصه گوشت مرغ منجمد به قیمت ۵۱ هزار تومان، گوشت گرم بسته بندی شده به قیمت ۲۱ هزار تومان و همچنین گوشت تولید داخل گرم به قیمت ۲۶ هزار تومان در نمایشگاه مصلی تهران خبرداد.

وی همچنین گفت: قرار است ستاد تنظیم بازار جلسه‌ای با صادرکنندگان خشکبار داشته باشد و در خصوص تنظیم بازار قیمت پسته اقدامی صورت گیرد و در غیراین صورت ممکن است در خصوص صادرات پسته تجدید نظر شود، تا قیمت‌ها متعادل شوند.

وی افزود: بادام زمینی، مغز بادام، بادام هندی و تخم کدو وارداتی هستند و نرخ‌های آنها با توجه به افزایش قیمت ارز افزایش داشته است.

* فروش فوق‌العاده ۵۵۰۰ واحد صنفی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همچنین از فروش فوق‌العاده ۳۰۰۰ واحد صنفی پوشاک از اول تا ۲۵ اسفندماه خبرداد و گفت: همچنین ۲۵۰۰ واحد صنفی دیگر سایر مایحتاج مردم نظیر کیف و کفش را نیز با تخفیف بین ۵ تا ۲۰ درصد را عرضه می‌کنند.

وی افزود: همچنین فروشگاههای زنجیرهای نیز از اول اسفندماه تا پایان آن کلیه کالاهای خود را با تخفیف عرضه میکند.