افکار -

براین اساس خودروهای سواری شخصی ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی خود را مانند گذشته دریافت می‌کنند.

همچنین بعد از اتمام سهمیه بنزین یارانه‌ای، اجازه برداشت بنزین با نرخ ۷۰۰ تومان نیز ۳۰۰ لیتر در ماه است. البته مسوولان تاکید کرده اند که در صورت نیاز افراد هیچ مانعی برای عرضه بیش ازاین مقدار وجود ندارد و جایگاه‌داران سوخت می‌توانند با کارت سوختی که در اختیار دارند نسبت به عرضه بنزین ۷۰۰ تومانی اقدام کنند.

همچنین سهمیه بنزین موتورسیکلت‌ها نیز مانند ماه‌های پیش ۲۵ لیتر است که بامداد اول اسفند ماه در کارت‌های سوخت خواهد بود.

به جز آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی دوگانه‌سوز سهمیه بنزین سایر خودروها نیز مطابق ماه‌های گذشته به کارت‌های سوخت آن‌ها واریز خواهد شد.

طبق اعلام شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی ایران، سهمیه بنزین آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی دوگانه‌سوز از ابتدای مهر ماه امسال طبق مصوبه ستاد هدفمندی‌ یارانه‌ها تغییر کرده است، بر این اساس سهمیه این خودروها نیز از ماهیانه ۳۰۰ لیتر به ۲۰۰ لیتر کاهش یافت.

این درحالی است که روز گذشته وزیر نفت با تاکید بر این‌که این وزارتخانه مشکلی برای عرضه‌ بنزین ندارد، گفته بود: با وجود این تاکنون سهمیه‌ بنزین نوروزی تصویب نشده است.

قاسمی از وارد مدار‌شدن هشت میلیون لیتر بنزین یورو ۴ به ظرفیت تولید کشور خبر داد و گفت: هفته گذشته با راه‌اندازی واحد بنزین‌سازی پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند ظرفیت تولید بنزین کشور نیز افزایش یافت.

به گفته وی تا پایان امسال نیز یک یا دو طرح پالایشگاهی و تا خرداد سال ۹۲ کلیه طرحهای پالایشگاهی به جز طرحهای پالایشگاهی بندرعباس به بهرهبرداری خواهند رسید.