افکار -

مصطفی دارایی‌نژاد اظهار کرد: قیمت پیاز بندری در میدان میوه و تره‌بار ۱۵۰۰ تومان، پیاز جیرفت ۱۲۰۰ تومان، پیاز چابهار ۱۲۰۰ تومان و پیاز کهنه قطره‌جون و بوناب ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ تومان است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلو پیاز در فروشگاه‌ها باید ۳۰ درصد بیش از این قیمت باشد و افزایش قیمت بیش از این مقدار غیرقانونی است.

او با اشاره به کاهش قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی پیاز گفت: هیچ نیازی به واردات میوه نیست و بیش از نیاز بازار و شب عید میوه در کشور تولید و ذخیره‌سازی شده است.

رییس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار افزود: سیب‌زمینی تازه جیرفتی امروز کیلویی ۷۰۰ تا ۹۰۰ تومان و سیب‌زمینی کهنه همدان، اراک و اردبیل کیلویی ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

دارایی‌نژاد درباره‌ واردات میوه به میادین گفت: روزانه ۸ تا ۹ هزار تن میوه از سر زمین و انبارها به میادین وارد می‌شود.

وی ادامه داد: از ۲۰ اسفند‌ماه فروش عمده شب عید آغاز و روزانه بیش از ۲۰ هزار تن میوه به میادین وارد خواهد شد.

رییس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار در پاسخ به این سوال که چرا از ۲۰ فروردین‌ماه میوه ذخیره‌سازی شده در میادین به فروش می‌رسد گفت: هم‌چنان تولید داخلی در حال انجام است و اگر بخواهیم اکنون میوه ذخیره‌شده را در بازار به فروش برسانیم تولید داخلی و کشاورزان دچار زیان می‌شوند.

به گزارش ایسنا در حال حاضر هر کیلوگرم پیاز درجه یک در مغازه‌های سطح شهر کیلویی ۲۰۰۰ تومان بفروش می‌رسد که نشان دهنده ۳۰ درصد سود فروش آن است.