به گزارش افکارنیوز، پس از جلسه امروز رئیس جمهور با وزرای صنعت و اقتصاد و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا، این دو شرکت خودروساز برای کاهش ۱۰ تا ۲۲ درصدی قیمت محصولات خود به جمع‌بندی رسیدند.

به این ترتیب در صورت اختصاص ارز مبادله‌ای به خودروسازان، امکان کاهش قیمت خودرو تا ۱۵ درصد وجود دارد و در صورتی که تسهیلات هزار میلیارد تومانی نیز به خودروسازان پرداخت شود، کاهش قیمت خودرو تا سقف ۲۰ تا ۲۲ درصد محقق خواهد شد.

بر این اساس، شرکت‌های خودروساز تا روز سه‌شنبه این هفته فرصت دارند، مدارک خود را برای قیمت‌گذاری جدید تولیداتشان به شورای رقابت ارائه کنند که پیش‌بینی می‌شود، این مدارک فردا به شورا ارائه شود.

در جلسه امروز کارگروه تنظیم بازار با حضور رئیس جمهور مقرر شد خودروسازان آنالیز قیمتی خود را برای تعیین قیمت نهایی به شورای رقابت ارائه کنند و قیمت خودرو در چارچوب وظایف سازمان حمایت و شورای رقابت تعیین شود.

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور امروز در نشست ستاد تنظیم بازار به مدیران دو خودروساز بزرگ اعلام کرد که ‌اگر قیمت‌ها را کاهش و عرضه را افزایش ندهند، تعرفه واردات خودرو را به ۱۰درصد کاهش خواهد داد.

در این جلسه، با حضور رئیس‌جمهور و مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور به مشکلات به وجود آمده در بازار خودرو رسیدگی شد.

رئیس‌جمهور در جلسه امروز از خودروسازان خواست تا با افزایش عرضه خودرو، شرایط کاهش قیمت‌ها را در بازار فراهم کنند.

رئیسجمهور امروز خطاب به مدیران ایران خودرو و سایپا گفت: اگر قیمتهای خودرو را کاهش ندهند، تعرفه واردات خودرو را تا ۱۰درصد کاهش میدهد.