افکارنیوز: این نشست با حضور رییس كميسيون اقتصاد كلان، بازرگاني و اداري دبیرخانه مجمع و اساتید و دست اندرکاران صنعت بیمه چالش ها و فرصت های این صنعت و ارائه پیشنهادات علمی و عملی برای بهبود هرچه بیشتر موارد ذکر شده در برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، را مورد بررسی قرار دادند.

در این نشست غلامی، مدیرعامل شرکت سهامی بیمه نوین به بخش‌هایی از لایحه برنامه پنجم در رابطه با بیمه ذکر شده اشاره و در خصوص قانون هدفمند کردن یارانه ها و اثرات احتمالی اجرای این قانون بر صنعت بیمه و شرکت‌های فعال در این صنعت را تشریح نمودند.

در ادامه نشست معاون رئیس کل بیمه مرکزی ایران و یکی از اعضای کار گروه کمیسیون تلفیق مجلس در رابطه با اصلاح لایحه برنامه پنجم توسعه، گزارشاتی از مصوبات این کمیسیون در مواد مرتبط با صنعت بیمه در این برنامه ارائه کردند.

از دیگر مواردی که در این نشست تخصصی توسط اعضا مورد بحثقرار گرفت می توان به حذف تعرفه‌ها و آثار آن در صنعت بیمه، حضور شرکت های بیمه خارجی در بازار بیمه کشور، چالش های تحقق اهداف سند چشم انداز در دست یابی به جایگاه اول در صنعت بیمه در منطقه، اجرای قانون اصل ۴۴ و ورود شرکت های بیمه خصوصی به بازار بیمه، آثار احتمالی قانون هدفمند کردن یارانه ها و بحثاثرات تحریم ها بر صنعت بیمه کشور اشاره کرد.

در پایان نشست دکتر مجید قاسمی پیشنهادات مطرح شده از طرف اعضا را مهم دانست و گفت: این پیشنهادات مورد بررسی دقیق در کمیته های تخصصی مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار خواهد گرفت.

از دیگر شرکت کنندگان این نشست می توان به مصدق معاون رئیس کل بیمه مرکزی ایران، امین مدیرعامل شرکت سهامی بیمه البرز، غلامی مدیرعامل شرکت سهامی بیمه نوین، ضمیری مدیرعامل شرکت سهامی بیمه پاسارگاد، رشنوادی معاون پژوهشی پژوهشکده بیمه، عباسی مدیرعامل بیمه معلم، ایثاری مدیرعامل شرکت کمک رسان، آسوده مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی ایرانیان، مظلومی عضو شورای عالی بیمه و رئیس گروه بیمه دانشگاه علامه طباطبایی، رویا طباطبایی یزدی رئیس کمیته اقتصاد و تلفیق و نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی جهت بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه اشاره کرد.