به گزارش افکارنیوز،جواد اوجی با اشاره به این که تا سه ماه دیگر صادرات گاز ایران به دومین همسایه غربی کشور آغاز می‌شود، گفت: در ابتدا روزانه حدود ۵ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، درآمد روزانه کشور از صادرات گاز به عراق در ابتدا بین ۱.۵ تا ۲ میلیون دلار خواهد بود.

وی با بیان این که صادرات گاز می‌تواند همانند فروش نفت برای کشور درآمد زیادی داشته باشد، گفت: در صورت تحقق برنامه صادرات گاز کشور یعنی فروش ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز - سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد متر مکعب - درآمد کشور از این منبع ۱۸ میلیارد دلار خواهد بود.

معاون وزیر نفت بر توسعه پالایشگاه و خطوط لوله گاز برای تحقق برنامه صادرات گاز تاکید کرد و گفت: اگر یک سال گاز بفروشیم هزینه تمام سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش گاز برخواهد گشت.

اوجی گفته بود برای توسعه صنعت گاز کشور باید سالانه شش میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گیرد که بر این اساس انتظار داریم در بودجه‌ ۹۲ نسبت به افزایش درآمدهای شرکت ملی گاز اقدام شود ضمن آنکه امیدواریم منابع درآمدی این شرکت(بیع‌ متقابل، سهم فروش نفت، درآمد حاصل از صادرات میعانات گازی) که در سال‌های پیش حذف شده باز گردد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز اعلام کرد با وجود کمبود منابع این شرکت توانست در چند سال گذشته ۹ میلیارد دلار سرمایهگذاری جذب کند.