به گزارش افکارنیوز،علی نیکزاد گفت: در صورتی که بازار مسکن بهم بریزد، حتما مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر معاملات مکرر و مالیات بر زمین‌های خالی اعمال می‌شود.

وی در پاسخ به وضعیت بازار و نوسانات قیمت در ماه‌های اخیر بیان کرد: برخی تحولات قیمت مربوط به تحولات اقتصادی است اما هرسال پیش از عید بحث‌هایی بر سر قیمت می‌شود و ما توانستیم سه سال با ساخت، افتتاح و واگذاری‌ها در حد مطلوب کار را پیش ببریم.

نیکزاد تاکید کرد: درحال حاضر در سطح کشور برنامه‌های گسترده‌ای در اتمام پروژه‌ها در شش ماهه اول و تحویل واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید پرند، اندیشه و پردیس در دستور کار قراردارد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از واحدهای مسکن مهر هنوز بدون آب و گاز هستند، گفت: وزیر نیرو در این باره بارها دستور داده است و این خدمات در حال انجام است، چرا که ما ساختمان‌ها را ساخته و تحویل دادیم و وزیر نیرو نیز طی مدت گذشته بر تامین آب و برق تاکید داشته است.

نیکزاد در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره تصمیات اخیر مبنی بر تغییر پایتخت سیاسی کشور به شهر جدید پرند تاید کرد: این تصمیم نظر استاندار تهران است و ممکن است با موافقت‌های صورت گرفته، پرند " پایتخت اداری " شود و پس از آن گفته می‌شود ادارات بیایند و زمین بگیرند.

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران بیان کرد: براساس دستور مستقیم رییس جمهور، مدت بازپرداخت وام مسکن مهر در سراسر کشور پنج سال افزایش یافت که براساس این مصوبه، مدت بازپرداخت وام مسکن مهر از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش دارد و میزان اقساط وام در سراسر کشور کمتر می‌شود.

وی با اشاره به اجرایی نشدن قانون مالیات بر ارزش افزوده در مسکن مهر تصریح کرد: به قراردادهایی که به صورت مسکن مهر منعقد شده است، تنها ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان مالیات تعلق می‌گیرد و دیگر قانون مالیات بر ارزش افزوده شامل حال آن‌ها نمی‌شود.

نیکزاد تاکید کرد: بر اساس دستور رییس جمهور و موافقت رییس سازمان امور مالیاتی کشور، در قراردادهای منعقد شده مربوط به مسکن مهر برای هر واحد از ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان مالیات در نظر گرفته شده که باید در اولین نقل و انتقال توسط افرادی که سند می‌گیرند، پرداخت شود.

انتهای پیام