به گزارش افکارنیوز،این وانت‌ها هر چند روز یک بار، یک نوع میوه را برای عرضه در سطح شهر انتخاب و آن را از میادین میوه و تره بار خریداری می کنند.

اگر از قیمت روز میوه با خبر باشیم و نگاهی به تابلوی قیمت میوه در وانتهای عرضه کننده میوه بیندازیم متوجه می شویم که قیمت عرضه این میوه ها کمتر از قیمت میوه در سطح شهر و بیش تر از قیمت میوه در میادین میوه و تره بار است.

در رابطه با کیفیت و قیمت این میوه ها مهاجران، رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان ضمن تایید کیفیت آن می گوید: وانتی ها میوه خود را از میادین تهیه می کنند و به دلیل اینکه تنها یک نوع میوه خرید می کنند می توانند تناژ بالا از آن میوه را در سطح شهر عرضه کنند که سود کمی روی آن می افزایند و در کل با قیمت کمتری نسبت به مغازه میوه را عرضه می کنند.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار نیز در همین رابطه اظهار می کند: خرید وانتی ها از میدان انجام می شود.

دارائی نژاد می افزاید: وانتی ها میوه را از میادین خرید می کنند و در لحظه خرید فاکتور رسمی هم دریافت می کنند بنابراین میوه با کیفیت و خوبی را خریداری می کنند.

وی درباره ارزان تر بودن قیمت میوه وانتی ها نسبت به مغازه ها تصریح می کند: قیمت عرضه میوه توسط این افراد نسبت به مغازه داران سطح شهر کمتر است زیرا هزینه های جانبی همچون اجازه مغازه و هزینه آب و برق نمی پردازند.

او می افزاید: فعالیت این افراد زیر نظر هیج ارگان یا سازمانی نیست.