به گزارشافکارنیوز، علی نیکزاد در جلسه کار گروه حمل و نقل و مسکن استان اردبیل اظهار داشت: در این مدت با کارنامه درخشان دولت نهم و دهم بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و شهری احداثشده که ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد آن به اتمام رسیده و مابقی نیز به تدریج و تا پایان امسال افتتاح می‌شوند.

وی با بیان اینکه در زلزله آذربایجان شرقی و در شهرهای اهر، هریس و ورزقان در کمتر از سه ماه ۳۰ هزار واحد مسکن نوسازی و مقاوم‌سازی شد، خاطرنشان کرد: هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد که به این سرعت واحدهای مسکونی تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در این هشت سال ۴۴ درصد مسکن در کشور تولید شده است، یادآور شد: در این مدت ۴۲۳ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به متقاضیان پرداخت شده است.

۴۶ هزار کیلومتر راه در دولت احمدی‌نژاد احداثشده است

نیکزاد در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه بیش از ۷ هزار کیلومتر راه‌آهن ساخته شده و یا در حال تکمیل است، گفت: علیرغم تحریم‌ها ما در دولت نهم و دهم بیش از ۴۶ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی احداثکردیم.

این مسئول عنوان کرد: تا پایان دولت ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی، اصلی و فرعی به بهره‌برداری می‌رسد به طوری که احداثبیش از نیمی از جاده‌های احداثی در کشور در هشت سال اخیر اتفاق افتاده است.
وزیر کابینه دولت دهم در پایان سخنان خود در خصوص احداث راهآهن اردبیل نیز بیان داشت: هیچ محدودیتی در تامین اعتبار راهآهن اردبیل ـ میانه وجود ندارد و ما به مسئولان امر اعلام کردیم که بدون محدودیت تخصیص ۱۰۰درصدی را به این پروژه اختصاص دهند.