به گزارش افکارنیوز، علی نیکزاد پیش از ظهر امروز در نخستین بازدید خود از پروژه های مسکن مهر کشور در سال جدید به همراه مدیر و اعضای هیات مدیره شرکت عمران پرند و جمعی از مدیران از پروژه های مسکن مهر این شهر بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در برنامه امروز خود از پروژه پنج هزار و ۴۰۰ واحدی مسکن مهر مپسا در فاز پنج که هزار و ۱۸۲ واحد آن در فاز سه قرار دارد، پروژه هفت هزار و ۱۰۰ واحدی کوزو در فاز شش و پروژه هزار و ۵۳۶ واحدی " اینتا پارس " در فاز شش بازدید کرد.

نیکزاد همچنین از پروژه ۱۶ هزار و هشتاد واحدی کیسون در فاز شش و پروژه ۱۰ هزار واحدی خاتم الاوصیا(غدیر۱) هم بازدید کرد و با مهندسان این پروژه ها به بحث، بررسی و گفتگو پرداخت و در جریان آخرین تغییر و تحولات مسکن مهر پرند قرار گرفت و دستورات لازم در این خصوص را صادر کرد.

پروژه مسکن مهر کاری عظیم و بزرگ است

علی نیکزاد بعد از این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از مجموع بیش از چهار میلیون واحد مسکن مهر کشور، بیش از ۹۵ هزار واحد آن در پرند ساخته می شود، این پروژه را کاری عظیم و بزرگ عنوان و اظهار امیدواری کرد: واحدها بزودی با تمامی امکانات و تعهدات به مالکان آنها واگذار شود.

وی افزود: از مجموع بیش از ۹۵ هزار واحد مسکن مهر پرند بیش از ۱۰ هزار واحد آن با تسهیلات آب، برق، گاز و … و همچنین در نظر گرفتن اماکن مذهبی و تفریحی و آموزشی در سال گذشته واگذار شده است.

توجه ویژه به تامین سرانه های آموزشی و تجاری و … در مسکن مهر پرند

این مسئول عنوان کرد: ۱۰ تا ۱۲ هزار واحد مسکن مهر پرند هم به مرور به صورت ماهانه در شش ماهه اول سال از اوایل فروردین تا شهریور۹۲ افتتاح و بهره برداری رسیده و با امکانات کامل به مالکان آنها واگذار خواهد شد و این خبر را به عنوان عیدی به شهروندان تقدیم می کنیم.نیکزاد با بیان اینکه اماکن تجاری و بخش های دیگر از قبیل مدرسه و اماکن مذهبی و تفریحی و آموزشی به تناسب ساخت و سازها در حال پیگیری و آماده سازی است، بیان داشت: با ساخت و تحویل ۹۵ هزار واحد مسکن مهر پرند شاهد جمعیت ۶۰۰ هزار نفری و ۱۲۵ هزار واحد مسکونی در پرند خواهیم بود.

وی روند استقرار مسکن مهر در پرند را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اقساط مسکن مهر هم با موافقت رئیس جمهور و مطابق خواسته مردم از ۱۵ به ۲۰ سال تبدیل شد و امید می رود با همکاری دستگاه های خدمت رسان و آماده سازی زیرساخت ها و فضاهای آموزشی و فضاهای بهداشتی و … مابقی واحدها را واگذار کنیم.

مشکلی برای تحویل زمین به وزارتخانه ها نداریم

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مطرح شدن پایتخت اداری پرند از سوی تمدن استاندار تهران افزود: در این خصوص آماده واگذاری زمین به مقدار لازم به درخواست کنندگان هستیم و در تحویل زمین مشکلی نداریم.وزیر راه و شهرسازی در پایان این بازدید در بین مردم و شهروندان شهرک آفتاب پرند حضور یافت و به بررسی مشکلات و خواسته های آنها پرداخت.

بر اساس این گزارش، قرار بود تعدادی از واحدهای مسکن مهر پرند در دهه فجر گذشته و فروردین امسال افتتاح شود که این وعده ها عملی نشد و اکنون به گفته وزیر راه و شهرسازی ۱۰ تا ۱۲ هزار واحد ماهانه و به مرور از اول فروردین تا شهریور ۹۲ به مالکان واگذار خواهد شد.

گفتنی است واحدهای قابل سکونت زیادی هم بدون افتتاح رسمی در اختیار برخی از مالکان واجد شرایط قرار گرفته و هم اکنون در آن ساکن هستند.