به گزارش افکارنیوز، معاون فنی سازمان چای کشور با اشاره به نرخ‌های پیشنهادی برای برگ سبز چای، گفت: در سال گذشته به علت خشکسالی و کیفی نبودن برگ سبز تعدادی از مزارع، میزان تولید چای نسبت به سال ۹۰ با کاهش روبه‌رو بود.

گودرز خردادپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادپرس اظهار داشت: چایکاران می‌توانند برای گرفتن دفترچه های خرید برگ سبز چای به سازمان چای کشور مراجعه کنند و بعد از گرفتن دفترچه، ورود به باغ برای چیدن برگ سبز چای شروع خواهد شد.

وی با اعلام این‌که قراردادهایی با واحدهای تولیدی چای برای خرید برگ سبز چای منعقد شده است، افزود: تعدادی از این واحدها در این رابطه اعلام آمادگی کرده‌اند، اما در حال حاضر چایکاران در انتظار اعلام نرخ مصوب سال‌جاری برای برگ سبز درجه یک و ۲ هستند.

معاون فنی سازمان چای کشور با بیان این‌که نرخ پیشنهادی ۱۲۰۰ و ۶۰۰ تومان برای برگ سبز درجه یک و ۲ است که مورد بررسی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: در سال گذشته به علت خشکسالی و کیفی نبودن برگ سبز تعدادی از مزارع، میزان تولید چای نسبت به سال ۹۰ با کاهش روبه‌رو بود.

گفتنی است؛ در سال گذشته هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک به قیمت ۷۰۰ و درجه دو ۳۹۰ تومان از چایکاران تحویل گرفته شد که ارزش مجموع ۱۱۰ هزار تنی برگ سبز چای چایکاران به ۵۰ میلیارد تومان رسید که هنوز حدود ۹ میلیارد تومان آن پرداخت نشده و بهعنوان مطالبات در حال پیگیری است.