به گزارش افکارنیوز، احمد صادقی در حاشیه بازدید از قطعات در حال احداثبزرگراه تهران رودهن فیروزکوه قائم شهر ساری، با اشاره به اینکه محورهای منتهی به شمال از پرترددترین جاده‌های کشور است، تصریح کرد: به دلیل وجود مناظر طبیعی و جنگل‌های شمال در کنار دیگر نعمت‌های خدادادی این منطقه، سالانه میلیون‌ها نفر از تهران و سایر نقاط کشور به سمت شمال مسافرت می‌کنند.

وی با اشاره به هدفگذاری‌های قبلی وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل محورهای منتهی به شمال کشور، اظهار داشت: عملیات تکمیل محور تهران رودهن فیروزکوه قائم شهر ساری از سال‌های گذشته آغاز شد اما به دلیل مشکلات پیش رو طی ۱۰ سال این پروژه پیشرفت بسیار کمی داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از سال ۱۳۹۰ این محور جزو اولویت‌های دولت قرار گرفت و با تزریق اعتبار و بازدیدهای مستمر، این پروژه پیشرفت مطلوبی داشت.

صادقی تصریح کرد: تا قبل از سال ۹۰ از کل طول ۱۸۷ کیلومتری این مسیر، حدود ۸۳ کیلومتر به صورت چهارخطه بزرگراه به بهره‌برداری رسید اما در سال‌های ۹۰ و ۹۱ حدود ۶۰ کیلومتر ساخته شد و قسمت عمده‌ای از مسیر به بزرگراه تبدیل شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اضافه کرد: با توجه به افتتاح اخیر کنارگذر جنوبی بومهن و محور گدوک پل سفید به طول ۲۳ کیلومتر توسط وزیر راه و شهرسازی، طول باقیمانده مسیر ۶۰ کیلومتر است که توسط چهار پیمانکار در حال اجرا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این پروژه مطالبات پیمانکاران پرداخت و تملک اراضی انجام شده است، اضافه کرد: برنامه داریم تا پایان سال ۹۲ کل این محور چهارخطه شود.

صادقی افزود: تنها تونل ۵۰۰ متری این مسیر باقی می‌ماند که اجرای آن زمان‌بر است که طی توافق با مشاور و پیمانکار، تونل مذکور تا اردیبهشت ۹۳ آماده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه طی دو سال اخیر بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است، تصریح کرد: امسال نیز ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اوراق مشارکت و اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای به این پروژه اختصاص می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همچنین کمربندی ساری از سال‌های گذشته بدون پیشرفت مانده بود اما از سال ۹۰ اعتبار مناسبی به آن اختصاص یافت.

صادقی اظهار داشت: تملک اراضی در کمربندی ساری آن انجام شد، بخشی از تملک آن مانده است که نسبت به آن امروز تصمیم‌گیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تأکید کرد: این مسیر نیز جزو پروژههایی است که در سال ۹۲ تکمیل خواهد شد تا مسیر فیروزکوه تا پایان ۹۲ به کمربندی ساری متصل شود.