به گزارش افکارنیوز، محمد علی پور مختار درباره آخرین وضعیت تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تصریح کرد: بر اساس قانون نحوه اجرای اصل ۴۴، شورای رقابت موظف بود حدود یک الی دوسال گذشته نسبت به تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو اقدام می کرد که متاسفانه به دلایل مختلف این دستور العمل را تهیه نکرده است.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلایل تاخیر در تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو برای ما موجه نیست، افزود: زمانی که با افزایش به یکباره خودرو در سال گذشته مواجه شدیم، کمیسیون اصل نود به همراه نمایندگان خودروسازان و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز به موضوع افزایش قیمت خودرو ورود پیدا کردیم و مقرر شد تا قبل از هفته پایانی سال گذشته شورای رقابت دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را تعیین کند که باز متاسفانه این دستور العمل تهیه نشد و موضوع قیمت گذرای خودرو بلاتکلیف باقی ماند.
وی ادامه داد: در سال جاری به شورای رقابت اعلام کردیم که دستورالعمل تعیین قیمت خودرو باید تا پایان فروردین تهیه شود و این یک تکلیف قانونی برای شورای رقابت است.
این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو راکد است، گفت: خودروسازان و مصرف کنندگان در انتظار اعلام قیمت های نهایی هستند و بسیاری از خریداران نیز نمی دانند در شرایط فعلی نسبت به خرید خودرو اقدام کنند یا خیر و این موضوع باعثرکود صنعت خودروسازی شده است.
پور مختار در پاسخ به این سوال که تنها سه روز به پایان فروردین و آخرین مهلت شورای رقابت برای تعیین دستورالعمل قیمتگذاری خودرو باقی مانده است، آیا شورای رقابت تا پایان فروردین دستورالعمل تعیین قیمت خودرو را اعلام می کند؟ تصریح کرد: ما روز دوشنبه یک ابلاغیه به شورای رقابت ارسال کردیم که بر اساس آن شورای رقابت موظف است تا پایان هفته دستور العمل تعیین قیمت خودرو را اعلام کند.
وی ادامه داد: اگر شورای رقابت این دستور العمل را تا پایان هفته اعلام نکند از نظر کمیسیون اصل نود تخلف محسوب می شود و قابلیت رسیدگی دارد و دولت نمی تواند منتظر اعلام شورای رقابت باشد وقیمت ها اعلام می شود.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با بیان اینکه اخباری مبنی بر تهیه دستورالعمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت دریافت کرده ایم، گفت: این دستورالعمل جامع تر از دستورالعملی که در سال گذشته تدوین شده بود، است.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: به طور قطعی شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود و پیش بینی بنده کاهش قیمت بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به قیمت های فعلی است و کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود.