به گزارش افکارنیوز،فرشاد حیدری با بیان این که طرح حذف کارت‌های بانکی برای اولین بار توسط بانک ملی ایران عملیاتی شد افزود: ضمن اینکه صاحبان کارت‌های بانکی همچنان می‌توانند به طور موازی از کارت‌های بانکی نیز استفاده کرد.

وی ادامه داد: در این طرح بدون استفاده از کارت می‌توان از خدمات پایانه‌های فروش(POS) و خرید کالا و خدمات، دریافت صورت‌حساب، انتقال وجه، خرید شارژ تلفن همراه، دریافت موجودی و غیره استفاده کرد.

حیدری گفت: رعد ملی خدمتی نوین در راستای توسعه و گسترش خدمات بانکداری الکترونیک است که برخی خدمات بانکی را بدون نیاز به هرگونه نرم افزار و سخت‌افزار خاصی در بستر تلفن همراه فراهم می‌کند.

وی با اشاره به قابلیت تولید رمز یکبار مصرف توسط سامانه رعد ملی خاطرنشان کرد: سامانه رعد ملی جایگزینی برای دستگاه‌های توکن برای تولیدOTP است که در سیستم بانکداری اینترنتی بانک ملی ایران(سبا) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: در طرح رعد ملی دارندگان پایانههای فروش (pos) بانک ملی ایران نیز میتوانند با اعلام شماره پایانه خود به دارندگان کارتهای بانک ملی ایران امکان پرداخت وجه را از طریق گوشیهای همراه بدون استفاده از کارت فراهم کنند.