حجة الاسلام و المسلمین میرتاج الدینی در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث خط انتقال گاز "موران"شهرستان گرمی استان اردبیل افزود: دولت به منظور شتاب بخشی به فعالیت های عمرانی، اعتبارات در این بخش را برای سال ۱۳۹۰ دو برابر در نظر گرفته است.

به گزارش شانا، وی این افزایش اعتبار را نشانه تاکید و اهمیت دولت برای شتاب بخشیدن به اجرای طرح های عمرانی خواند و گفت: با توجه به این مهم انتظار می رود سال آینده طرح های متعددی در جهت عمران و آبادی کشور اجرا و بهره برداری شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل نیز در توضیح طرح احداثخط انتقال گاز " موران " شهرستان گرمی گفت: این خط انتقال گاز در مسیری ۲۷ کیلومتری احداثخواهد شد و با پایان عملیات اجرایی آن، روستاهای همجوار این بخش از شهرستات گرمی و صنایع قابل احداثدر آن از گازطبیعی بهره مند خواهند شد.

مجتبی فوقی بهره گیری از یک ایستگاه کاهش فشار برون شهری با ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب در ساعت و یک ایستگاه حفاظت از زنگ با بستر افقی را در مسیر این خط لوله از دیگر ویژگی های طرح احداثخط انتقال گاز موران برشمرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، اعتبار پیش بینی شده برای اجرای عملیات خط انتقال گازرسانی به بخش موران را ۶۸ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گفته فوقی، با پیشرفت ۵۰ درصدی عملیات اجرایی این خط انتقال گاز، عملیات گازرسانی به ۶۷ روستای بخش موران نیز آغاز خواهد شد.