به گزارش افکارنیوز، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، این هفته در جلسه یکشنبه خود بررسی طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب‌پذیر(اعاده شده از شورای نگهبان) و نیز ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن را در دستور کار دارند.

حضور ۲ وزیر در کمیسیون اقتصادی

همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس به پرسش‌های ۵ نماینده و وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخگویی به پرسش ۸ نماینده در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور می‌یابد.

اعضای کمیسیون اقتصادی روز سه‌شنبه تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان درباره نحوه تهیه، توزیع و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و نظارت بر آن و لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادثطبیعی را بررسی می‌کنند.

کارگروه تحقیق و تفحص از ستاد حمل و نقل سوخت نیز یکشنبه در نشستی با مسئولان ستاد مذکور، گزارش آنان را بررسی می‌کند و کارگروه پولی و مالی کمیسیون اقتصادی نیز دوشنبه برای ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن تشکیل جلسه می‌دهد.

بررسی دلایل ترانزیت بی‌رویه سوخت

اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه از فعالیت‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخصوص ترانزیت بی‌رویه سوخت بازدید کرده و موضوع فروش نفت را بررسی می‌کنند

وزیر نفت هم روز سه‌شنبه برای پاسخ به سؤالات ۵ تن از نمایندگان، میهمان کمیسیون انرژی خواهد بود.

طرح ۲ تحقیق و تفحص صنعتی

کمیسیون صنایع و معادن چند ماده از لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات آن را بررسی می‌کند و روز سه‌شنبه هم بررسی ضرورت انجام تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از سال ۱۳۸۴ تاکنون و شرکت ملی مس ایران را در دستور کار خود دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم روز سه‌شنبه برای پاسخگویی به سؤالات ۱۲ نماینده در جلسه این کمیسیون حضور خواهد داشت و کارگروه‌های تخصصی هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد صنایع خودروسازی و شرکت‌های خودروساز تعیین خواهد شد.

اعضای کمیسیون کشاورزی روز سهشنبه وزیر جهاد کشاورزی را برای پاسخگویی به سؤالات ۱۵ نماینده مجلس به جلسه دعوت کردهاند.